Čtyřčlenná rodina hledala bydlení na přechodnou dobu. Nakonec se rozhodli investovat do tiny house, kterému dali farmářský design.
Manželé se dvěma malými dcerami chtěli život, který nebude ohraničen stěnami. Zatímco jistí američtí manželé, o nichž jsme psali na BydlímeÚtulně, si ze stejného důvodu přebudovali k životu jeskyni na svém pozemku, tito rodiče zvolili k bydlení tiny house.
Život mimo čtyři zdi
Emma a Joel jsou manželé žijící v Kanadě. Zde mají postavený malý domek s terasou a dětským hřištěm na oploceném pozemku, který se nachází nedaleko Emminých rodičů. Jejich tiny house je opravdu nádherný, stylizovaný do farmářského vzhledu. Nicméně, jak sami uvádějí, jedná se pouze o bydlení na dočasnou dobu. Mají svůj vlastní pozemek, který zatím ale není připravený k nastěhování.
Co je tedy vedlo k tomu, aby investovali 2 miliony Kč do takové stavby? Jednak chtěli svým malým dětem ukázat, jaké je to žít na malém prostoru, jednak si chtěli být nablízku jako rodina. Zároveň rodiče tímto nenásilným způsobem překlopili každodenní život svých dětí především do venkovního prostoru.
Pokojíček pro každou dceru
Velikost minidomku je 9 metrů na délku, 2,5 metru na šířku a 4 metry na šířku. Tyto rozměry totiž odpovídají předpisům pro silniční dopravu, a tiny house tak lze bez obav přemístit podle potřeby. V takovém případě by ovšem museli určitě přemístit i svou velkou terasu s malým bazénem. S ním navíc mají plány do budoucnosti – v zimě ho chtějí vyhřívat a využívat jako lázeň.
Unikátní malý domek o výměře 32 m2 poskytuje dostatek soukromí matce i dospívající dceři
Pojďme ale dále, protože po vstupu do domku jako kdyby člověka obklopila prostá venkovská hřejivost. Jak lze jednoznačně vidět na kanálu LivingBigInATinyHouse, Emma zde odvedla dobrou práci. Kuchyně působí útulně a je zde dost místa i pro vaření s dcerami. Pro ně je uzpůsobená i koupelna, v níž tak stojí vana. V podkroví jsou dva pokoje pro dívky, rodiče jim místo postoupili a sami spí v obývacím pokoji.