Mladý Radek z Karlových Varů si sám postavil plnohodnotný domek. Sen si začal plnit v 16 letech

Fotografie: Pexels

Podnikavý mladík si už na střední škole začal budovat své vlastní bydlení. I když neměl žádné zkušenosti, do stavby se pustil sám.

Mladíkovi ze západních Čech začal být jeho dětský pokojíček těsný velmi brzy. Krátce poté, co dochodil základní školu, se tak rozhodl pro stavbu svého vlastního bydlení. Na zahradě u rodičů si pak svůj sen vlastnoručně vybudoval.

Touha po vlastním soukromí

Můj dům, můj hrad. Dosah této věty si plnohodnotně uvědomují mladí lidé na celém světě. Češi v tomto nepatří k výjimkám, dokonce se podle portálu SeznamZprávy v rámci Evropské unie řadí k těm, kteří se odstěhovávají od svých rodičů poměrně brzy. Průměrně ve 26 letech. A to i přesto, že situace na trhu s nemovitostmi zůstává více než tristní. Dostupnost vlastního bydlení podle HypoIndex zhoršuje vysoká cena nemovitostí, inflace, ale také úrokové sazby hypoték.

S tímto si ale vůbec nemusí lámat hlavu Radek Pospíšil z Karlových Varů. Podnikavý mladík se zhlédl v mánii malých domků, tzv. tiny houses, která panuje především v zahraničí. Jak sám přiznává, po stavbě svého domku toužil od dětství, nikoho tedy moc nepřekvapí, že se do budování pustil už v 16 letech. Své zázemí si vytvořil sám a bez dluhů, podobně jako mladík, který po studiu nechtěl bydlet na dluh a svépomocí si vybudoval tiny house – i o něm jsme psali na BydlímeÚtulně.

Bydlení na pumpě: Obdivuhodnou přestavbu čerpací stanice provedl se synem

Když jeden domek nestačí

Radek se do stavby svého tiny house pustil bez jakýchkoliv předchozích znalostí nebo zkušeností. Nicméně nutno podotknout, že Radkovým mentorem byl jeho otec, který se stavařinou živí. Většinu práce si ale mladý muž dělal sám, jen s občasným přispěním ze strany kamarádů. I přes jeho metodu pokus-omyl se mu povedlo na 20 m2 vytvořit celoročně užívané bydlení, a to za pouhého půl milionu korun.

Radkův tiny house podle portálu Novinky zvládl pojmout kuchyni, obývací pokoj, koupelnu i prostornou ložnici. Kombinace černé a bílé barvy v interiéru pak působí minimalisticky a opticky tak životní prostor tohoto mladého muže zvětšuje. Radek se po splnění svého snu ale rozhodl nezahálet a chystá se na stavbu dalšího podobně pojatého bydlení. To by rád pronajímal.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*