Ať už plánujete na záhonek klasické nakládačky, nebo hadovky, medové hnojivo se postará o to, aby se vaše sazenice měly dobře. A dočkáte se úžasné úrody.
Ačkoliv se matka příroda umí obejít i bez vaší pomoci, s ní jí půjde práce lépe od ruky. Sazenice okurek tak sice můžete nechat růst jako „dříví v lese“, nicméně se správnou péčí z nich získáte mnohem víc. S medovým hnojivem se připravte na okurkové hody.
Okurek na sto způsobů
Okurkový salát, osvěžující okurková limonáda, kyselé okurky s lahodným lákem… Ačkoliv si tyto dobroty vychutnáme až v letních měsících, přípravné práce pro tyto lahůdky začínají už velmi brzy. Pokud se chystáte předpěstovávat sazenice okurek v teple, tak dokonce už v dubnu, semínka do záhonu pak mohou přijít v květnu.
Okurky toho podobně jako mnoho jiných sazenic nevyžadují příliš – především chtějí světlo, teplo a vodu. Jejich specifikem nicméně zůstává, že jsou choulostivé na chlad. A to nejen ve smyslu přízemních mrazíků, ale rovněž studené vody. Obojí rostlině škodí a ohrožuje její růst. Aby byly sazenice odolnější a jejich imunita vůči této slabosti vyšší, doporučujeme vyzkoušet medové hnojivo.
K bohaté úrodě rajčat pomůže efektivní hnojivo, jehož hlavní složkou je droždí
Sladké hnojivo posílí imunitu
Odolnost okurek je klíčovou vlastností, na kterou je potřeba se zaměřit, pokud chcete v létě sklízet velkou úrodu. A právě hnojivo s medem je pro to správnou volbou. Med je totiž plný antioxidantů a živin, kromě toho má antibakteriální vlastnosti, jak připomíná web Healthline. Do hnojiva ho použijte v práškové podobě, a to následovně:
- 10 gramů medu v prášku promíchejte s čajovou lžičkou cukru a zalijte litrem vlažné vody.
- Směs promíchejte a dejte přibližně na hodinu kvasit do tepla. Využít můžete troubu na nízkou teplotu nebo třeba slunce za oknem.
- Vykvašené hnojivo nařeďte 10 litry vody.
- Každou sazenici pak portál DomekiOgrodek doporučuje zalít asi dvěma hrnky výživového roztoku.
Zalité sazenice budou odolné proti nemocem i rozmarům počasí, zároveň se zrychlí jejich růst. Aby okurky zůstaly zdravé, nepodceňujte jejich zalévání. Na BydlímeÚtulně si můžete přečíst, jak zajistit, aby měly okurky dostatek vláhy, aniž byste k nim museli neustále běhat s konví.
Napište komentář