Bohatou úrodu okurek zajistí i dostatek slunečního svitu a vody. Pomůže také plastová láhev

Fotografie: Depositphotos

Abyste mohli počítat se skutečně bohatou úrodou „hadovek“, vyzkoušejte trik s plastovou lahví. Díky němu ušetříte kroky s konví.

Salátové okurky, jejich polní odrůdy ani skutečné „hadovky“ nejsou na pěstování složité, při dodržování určitých pravidel si s nimi poradí i začátečník. Hlavní je jim zajistit slunné stanoviště, a především dostatečný přísun vody, která však nebude studená.

Okurky jsou zimomřivé

Domácí salátové okurky ze zahrádky představují v horkých letních dnech dokonalé osvěžení. Jsou křupavé, ale zároveň vláčné a šťavnaté. Hodí se do sklenice s vodou a citrónem, do salátů, stejně jako obloha k večerní grilovačce. Přestože jejich pěstování není nic těžkého, přece jen v některých ohledech vyžadují okurky více pozornosti.

Podle CulinaBotanica byste měli začít tím, že předpěstujte sazenice pěkně v teple, aby na záhonek mohly zamířit už skutečně silné a zdravé rostliny. Pár rad na předpěstování lahodných okurek jsme vám přinesli i na BydlímeÚtulně. Se sázením se doporučuje počkat až do poloviny května, tedy po třech zmrzlých, nicméně nedočkavci mohou začít hlínu rozrývat už ke konci dubna. Zde je však potřeba se mít na pozoru před přízemními mrazíky, které by mohly okurkám ublížit. Určitě si tedy připravte na ochranu netkanou textilii.

K bohaté úrodě rajčat pomůže efektivní hnojivo, jehož hlavní složkou je droždí

Světlo, teplo, voda

Okurky potřebují spoustu světla, určitě jim na zahrádce najděte slunné místo. S tím ale souvisí potíž v podobě častého přísunu vodu. Jak připomíná portál Genialne, okurky mají mělké kořeny, a tak nejsou schopné vodu zadržovat. To znamená, že potřebují častěji zalévat, a co víc, teplou vodou – studená jim nedělá dobře. Namísto běhání s konví ale můžete okurkám dopřát jejich vlastní zavlažování, které jim dá tolik vody, kolik potřebují.

Nakrájená okurka
Fotografie: Pixabay

Plastovou nádobu o obsahu alespoň několika litrů, propíchněte ve spodní části špendlíkem. Voda tak malým otvorem bude samovolně proudit, ale jen v omezeném množství, nehrozí tedy zahlcení rostliny. Lahev ustavte do vyhloubané díry nedaleko sazenic. Zakopaná by měla být alespoň dva centimetry nad vytvořené otvory. Bude tak víc stabilní a voda bude proudit k okurkám zespodu, díky čemuž se nebude hned odpařovat.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*