Alobal je užitečný pomocník i mimo kuchyni. Využijte jeho potenciál, o kterém neví přes 90% lidí

Fotografie: Freepik

Hliníková folie má mnohostranné využití jak v domácnosti, tak i na zahradě. Jak ji využíváte vy? Na balení svačiny či grilování? Věřte, že taková folie bude skvělým pomocníkem i na zahradě. 

Hliníkovou folii lze využít na mnoho způsobů, jak v domácnosti, tak i venku. A pokud nevíte, jak ji využít na zahradě, přinášíme vám několik nápadů, které se vám jako pěstitelům jistě budou hodit. Objevujte další možnosti využití.

Inkubátor pro rostliny

Jedním z nejefektivnějších využití na zahradě je poskytnutí inkubátoru sazenicím. Díky udržení teploty a odrážení slunečních paprsků o folii, bude rostlina stále v teple a bude podporována k efektivnímu růstu. Stačí, když vezmete krabici, kterou na vnitřní straně obalíte folii. Nechte alespoň pět centimetru folie vyčnívat ven, poté ji připevněte lepící páskou.

Fotografie: Freepik

Odláká ptáky

Ptáci se přirozeně bojí všeho hlučného nebo lesklého. Pokud každoročně bojujete o ovoce na stromech, které tak rádi špačci či vrabci ozobávají, jistě vymýšlíte všechny možné způsoby, jak tomu zabránit. A zkoušeli jste už kusy alobalu zavěsit na větvičky? Můžete obal nastříhat na třásně a zavěsit na větve, tohle bude mít zaručený účinek.

 

Chrání před šneky

Máte zkušenosti se sazenicemi, které snědli hlemýždi? To je fakt k nazlobení, proto je potřeba sazenice bránit. K tomuto vám stačí kus alobalu, který umístíte k sazenici. Zakryjte půdu od stonku kolem celé sazenice. Alobal zatěžkejte kamením, aby neuletěl. Tímto způsobem se šneci k sazenici ani nepřiblíží.

Fotografie: Freepik

Odradí divokou zvěř

Přestěhovali jste se na vaši vysněnou roubenku na kraj lesa nebo hájenku? Překrásné a klidné místo, stvořené k pěstování zeleniny. Jenže jak už jste možná zjistili, i divoká zvěř miluje sazeničky nebo přímo plody z rostliny. Někdy ale nestačí plot, a proto zahrádkáři většinou na těchto místech, sáhnou po jiném způsobu ochrany. Například po alobalu, který zvěř odláká. Stačí omotat stonky rostlin nebo kmeny stromů alobalem.

Jednorázový trychtýř

Potřebujete přelít vodu, ale nemáte doma trychtýř? Nevadí, poradíte si i bez něj. Bude potřeba pouze hliníková folie, kterou srolujete do kuželu, pozor, nezapomínejte na dostatečný otvor, aby voda dobře protékala. Takový jednorázový trychtýř se může hodit i tehdy, pokud pracujete s nebezpečnými postřiky a nechcete si ničit ten, který máte na bezpečné látky.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]