Pečlivá rekonstrukce bytu na sídlišti v Hradci Králové nabízí dokonalé využití prostoru a povedený interiér na míru

Fotografie: Se souhlasem GEBAS atelier architects

V obyčejném „paneláku“ se podařilo zrekonstruovat byt, který od pohledu působí až luxusním dojmem. Prostoru a pohodlí nabízí více než dost.

Interiér byl promyšlený do posledního detailu

Jakmile vstoupíte do bytu, rozhodně vás jako první zaujme velice prostorná předsíň, v níž se nachází bílý stolek se dvěma červenými křesílky. Nad stolem visí velký obraz a celkově na vás předsíň bude působit luxusním dojmem. Velice zajímavý je také koberec, na němž stolek a křesla stojí. Je důležité zmínit, že šatní skříně byly vytvořeny přímo na míru.

Když půjdete dál, vejdete do prostorného obývacího pokoje, který je spojený s kuchyní a jídelnou. Celkově je tento byt sladěn do červené barvy, a tak není divu, že i gauč, křesla a většina nábytku jsou červené. Celá tato místnost je osvětlena LED panely a nad jídelním stolem visí velký lustr.

Do tohoto bytu se ihned zamilujete

Pro ještě větší luxus se designéři rozhodli použít na stěnách betonové stěrky značky Oikos. Každé ženě, která ráda vaří, se bude líbit nádherná kuchyňská linka, jež je skutečně obrovská, a díky tomu se v kuchyni bude opravdu skvěle vařit. Je doplněna nerezovými spotřebiči a mozaikovým obkladem. Celá kuchyň je také sladěna do jedné barvy.

Za zmínku stojí i pracovna, v níž se nachází členitá knihovna, která poskytuje velké množství úložného prostoru. Také je v ní umístěn trezor. Knihovna je laděna do šedé barvy, ale je doplněna výraznou červenou barvou. Vedle pracovny se nachází dětský pokoj, který může být jak pro chlapce, tak pro dívku.

Na terase je dokonce vířivka

Nyní se dostanete do ložnice, která slouží především k dobrému odpočinku. Nachází se v ní na míru vyrobená šatní skříň, velká dřevěná postel a noční stolky. Nad postelí jsou umístěna čtyři LED světla ve tvaru krychle, jež večer dokážou opravdu příjemně osvítit celý pokoj. A samozřejmě nesmí chybět velká televize. Z ložnice se poté dostanete na terasu, která je skvostem celého bytu.

Terasa má podlahy zhotovené z exotického dřeva. Určitě se vám bude líbit, že pro tu největší relaxaci je na ní umístěna vířivka. A poslední místností je koupelna, která se bude líbit především milovníkům dlouhých koupelí. Nachází se v ní totiž veliká masážní vana, jež úplně vybízí k tomu si ji ihned napustit. Celkový dojem z tohoto bytu působí naprosto luxusně. Jak se líbí vám?

Zdroj: GEBAS atelier architects

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]