Běhoun vám pomůže oživit i ty nejfádnější prostory! Víte, o čem je řeč?

Běhouny rozhodně nemají dobu své slávy za sebou, ba právě naopak. Vrací se do módy s ještě větší oblibou než kdykoliv v minulosti. Mohlo by se zdát, že koberec je dávno přežitý druh bytové textilie, jež dominovala v 80. a 90. letech a byla nahrazena korkovými a plovoucími podlahami s bezpočtem kladných vlastností.

Jenže opak je pravdou, a přestože dnes existuje pestrá paleta podlahových krytin, koberec se drží na žebříčku oblíbenosti. Možností se nabízí nespočet. Od klasické metráže, přes elegantní kusovky, peršan, ale i zmiňované běhouny. Jestliže máte doma dřevěnou, laminátovou či plovoucí podlahu, pak máme pro vás dobrou zprávu. Nadvláda celoplošných koberců skončila a nahradili je běhouny a variabilní kusové koberce.

Kladné vlastnosti běhounů

Na výběr je nepřeberné množství barev i vzorů, které dokáží zateplit a zútulnit domov bez velké finanční i časové investice či stavebních úprav. Běhouny jsou vítaným řešením, jak oživit domácnost a vnést do něj trochu útulna. Mimo to, že má koberec skvělé izolační vlastnosti, zastane v interiéru řadu dalších úkolů.

Bezpochyby splní estetickou funkci, stane se šperkem podlahy, tlumí zvuky, zahřeje a splní úkol filtru prachových částic, které se jinak drží při zemi a víří se v kotoučích. Běhouny – úzké dlouhé koberce jsou opět trendy. Uvítáte je pod stolem v obýváku, v ložnici vedle postele, kdy nevstáváte bosou nohou na studenou podlahu, tak v dětském pokoji nebo kuchyni.

Oživí nudné prostory

Zvažujete-li jak oživit fádní a okoukané prostory, pak zkuste běhoun. V závislosti na jeho umístění zvažte protiskluzovou úpravu spodní strany a zpevněné hrany koberce – udrží si tak lépe nejen svůj tvar, ale i pozici. Zvlášť v domácnostech s dětmi je toto bezpečnostní opatření na místě. Jestliže si pořizujete běhoun nejen z praktických důvodů, ale i jako elegantní prvek, můžete vybírat z mnoha vzorů: grafických, kostek, pruhů, ale i motivy přírody, města a mnoho dalších.

Obrázky: picclick