Skleněné dveře prozáří interiér

Je-li vašim přáním prozářit interiér a dostat do něj více světla, pak zkuste doplnit určitou část bytu/domu o zajímavý prvek – skleněné dveře. Pouze zvažte to, zda půjde o celoskleněné, kterým nechybí nádech luxusu nebo kombinované, jež mají rovněž své kouzlo a praktickou stránku.

Sklo patří momentálně k módním záležitostem. Navíc má řadu výhod. Dveře jsou nutností nejen k zajištění soukromí, udržení tepla, ale zastávají i funkci dekorativní a estetickou. Díky proskleným dveřím navíc získáte v interiéru více denního světla, což přijde vhod především majitelům menších bytů. Hodí se také do pokojů, kde zkrátka světlo chybí: předsíně, velké místnosti s malým počtem oken apod. Prosklené dveře můžete dnes již umístit do celé domácnosti bez obav, že nezajistí dostatek soukromí.

Skleněné dveře s jejich plusy a mínusy

Tak plusy jsme již zmínili. Luxus, elegance, dostatek světla. Zvolíte-li skleněné dveře v posuvné verzi, pak šetří i místo. Navíc se velmi dobře udržují. Stačí pouze otírat hadříkem. Mohou být umístěny do ložnice nebo koupelny, pokud zvolíte dveře mléčné, kouřové nebo se vzorkem. Díky tomu nebude do místnosti vidět, přesto přes ně proniknou sluneční paprsky.

K nevýhodám patří to, že nemají totožné tepelně izolační vlastnosti, jako klasické dveře a netlumí tolik hluk. Nicméně výhody převažují nad nevýhodami. A také zvolíte-li dveře kombinované (dřevěný rám a skleněné okno či okýnka) tak tyto nevýhody odpadají. Co se údržby týče, je snadná. Ovšem udržovat je musíte stabilně, na skle jde každý otisk vidět.

Kam se skleněnými dveřmi?

Kam skleněné dveře umístíte, záleží pouze na vás. Do kuchyně, obýváku, ložnice či koupelny. Nejlépe se uplatní samozřejmě tam, kam potřebujete dostat více denního světla a zajistit spíše soukromí a optickou bariéru víc, než tepelnou či zvukovou ochranu. Pak se hodí z důvodu zvýšené vlhkosti i do koupelny či prádelny, kde sklu voda absolutně nevadí (na rozdíl od dřeva).

Nehrozí nebezpečí rozbití?

Klasické kombinované dveře se skleněnou výplní budou mít pamětníci v živých vzpomínkách, kdy bouchnutí dveří mohlo znamenat katastrofu. Dnes tomu tak není! Pokud tedy nebudete chtít ušetřit a nepořídíte si obyčejné sklo. Moderní skleněné výplně jsou pevné, odolné a za běžného provozu je nemožné je rozbít. Mimo jiné se mohou skleněné dveře nechat ošetřit speciální folií, která by při případném silném nárazu do dveří zabránila, aby se úlomky rozsypaly a někoho zranily.

Obrázek: pixabay.com