Mladík se přestěhoval do garsonky. Pod podlahou objevil rozsáhlé sklepení

Fotografie: Zernan2014 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Velké překvapení čekalo na mladého Brita pod podlahou v jeho bytě. Zjistil, že k dispozici má mnohem víc než jen jednopokojový prostor.

První samostatné bydlení je ve většině případů malé, nekomfortní, ne úplně zařízené. Podobně smýšlel o své garsonce i jistý mladík z Anglie, když se do ní nastěhoval. Při podrobné prohlídce nemovitosti ale zjistil, že možná nebude až tak zle.

Byt si pronajal naslepo

Jistý nejmenovaný mladý Angličan se rozhodl osamostatnit a přestěhovat do vlastního. Na základě nabídky si vybral malou garsonku, a aniž by se na ni jel předem podívat, složil zálohu. Z fotografií se mu líbila, a navíc nájemné bylo více než vstřícné. První prohlídku svého domova tak učinil až po přestěhování. A zpočátku netajil své zklamání.

Byt byl opravdu velmi malý, i když v zachovalém stavu. Jednu místnost vyplňoval kuchyňský kout s jídelním stolem a sedací soupravou. Vše standardně vybavené. Z malé chodby byla přístupná po strmých schodech ložnice, do které se vešla pouze postel. Poslední místností byla koupelna se sprchou a toaletou. Kromě tohoto vybavení, se kterým mladík počítal, ale objevil na chodbě poklop. V očekávání úložného prostoru jej otevřel a zjistil, že pod poklopem jsou schody do tmy.

Pod podlahou našel překvapení

Podle PositiveVibration mladík věděl, že byt, který si pronajal, se nachází v přestavěném klášteře z 19. století. Kromě vysokých stropů ho už ale nic nepřipomínalo. Majitel pojal přestavbu striktně a interiér udělal moderní bez odkazu na původní účel stavby, tedy jinak než manželský pár, o kterém jsme psali na BydlímeÚtulně. Jedinou připomínkou tak zůstal přístup do sklepení, schovaný pod nenápadným poklopem.

Náhled do minulosti: Pod kobercem svého nového domu našli přes 40 let staré tajné dveře

Mladík celé sklepení prozkoumal s kamerou. Jednalo se o opravdu rozsáhlý prostor, který „podsklepoval“ nejen jeho byt, ale rovněž byt sousedů. Přestože zde mladý muž našel věci, ze kterých bylo jasné, že místo není uzavřené od zániku kláštera, bylo zjevné, že změť chodbiček a jednotlivých cel evidentně nikdo desítky let nevyužíval. Aniž by to tedy čekal, získal ke svému bytu velký „sklep“, který podle ReceptyPrimaNápadů má nespočet výhod.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]