Cenově dostupné možnosti, jak doma příjemně provonět toaletu

Fotografie: Pixabay

Je určitě příjemné, když toaleta krásně voní. Ale ne díky laciných sprejů, které nevydrží dlouho a nejsou ani žádným přínosem pro zdraví. Příjemně provoněnou toaletu je možné mít i díky snadným trikům a difuzéru, který si zvládnete vyrobit sami.

Esenciální olej nemusí provonět domácnost jen díky aromalampiček. A použít jej můžete i ještě i dalšími způsoby. Přinášíme tipy, jak provonět toaletu i celou domácnost.

Jednoduchý difuzér

Difuzéry nejen krásně provoní místnost, použít je lze i jako dekoraci. Stačí použít nějakou ozdobnou lahvičku. Použít však lze i obyčejná zavařovací sklenka. To už je na vás. Dále budete potřebovat:

  • Bambusové špejle (případně obyčejné)
  • Dětský nebo mandlový olej
  • Esenciální olej (vaši oblíbenou vůni)

Do lahvičky nalijte olej a přidejte 20 až 25 kapek esenciálního oleje. Vložte do této směsi bambusové či obyčejné špejle, po kterých bude vůně stoupat nahoru. Bambusové nebo ratanové špejle jsou lepší (vůně je víc intenzivní).

Fotografie: Pixabay 

Pohlcovač pachů

Tento pohlcovač pachů zároveň i příjemně voní. Opět si jej vyrobíte snadno a rychle. Potřebovat budete:

  • Skleněnou nádobku s víčkem
  • Jedlou sodu
  • Esenciální olej (oblíbená vůně)

Nasypte do skleničky jedlou sodu, přidejte pár kapek esenciálního oleje a promíchejte. Nasaďte víčko s otvory (udělejte do víčka dírky). Víčko není nutné, pokud bude nádoba stát na místě, kde nehrozí její převrhnutí. Esenciální olej můžete průběžně doplňovat. Jednou za měsíc pak celou směs vyměňte za novou.

Fotografie: Pixabay 

Další triky:

Skladujete na toaletě náhradní toaletní papír? Pak dovnitř ruličky kápněte tři kapky esenciálního oleje. Provoní to celý toaletní papír a navíc se vůně na toaletě udrží. Esenciální olej můžete také nakapat do role papírových utěrek. Efekt je stejný.

Sirky na toaletě – zní to asi zvláštně. Ale tento trik používaly už naše babičky. Po návštěvě toalety, když máte obavu, abyste nezanechali nepříjemný zápach, jednoduše škrtněte sirku a nechte ji vyhořet. Efekt je okamžitý. Jen pozor na malé děti, aby si nehrály se sirkami!