Vyrobte si doma vlastní vlhčené ubrousky. Jsou levné a stejně účinné jako ty z obchodu

Kuchyňské papírové utěrky jsou praktickým pomocníkem každé šikovné hospodyňky. Primárně jsou používané na odsátí přebytečného omastku z potravin, nebo k utírání mokrých ploch na kuchyňské lince. Jejich využití je však všestrannější. Na co všechno v domácnosti můžete papírové utěrky použít?

Skvělé vychytávky s papírovými utěrkami

Kuchyňské utěrky z papíru můžete použít i následujícímu způsoby:

  • Ekonomická varianta vlhčených ubrousků: pokud chcete ušetřit pár korun, vyrobte si své vlastní vlhčené ubrousky. Mohou být například čistící na povrchy, nebo třeba i na ruce. V prvním případě vlijte do vysoké uzavíratelné nádoby čistou vodu, přidejte trochu čistého alkoholu a pár kapek čistícího prostředku.

  • Pak do tekutiny vložte půlku role papírových utěrek, kterou získáte jejich rozříznutím. Pečlivě uzavřete a uchovávejte v chladu. Poté můžete vesele otírat například prach na skříních, či jiném nábytku. Druhá varianta je kombinace vody s esenciálními oleji, dobře se hodí i ten kokosový. Tyto doma vyrobené vlhčené brousky nahradí velmi dobře kupované.

  • Jednoduchý filtr na kávu: zapomněli jste při posledním nákupu na kávové filtry? Pak je velice dobře nahradí papírová kuchyňská utěrka. Na její povrch vložíte mletou kávu, přelijete vodou a filtrovaná káva je na světě. Stejně tak pomůže utěrka z papíru se sypaným čajem.
  • K fixaci prkénka: máte snad potíže s tím, že při krájení zeleniny, či naklepávání řízků vaše prkénko cestuje po kuchyňské lince? Pak pomůže navlhčená papírová utěrka, kterou umístíte po prkénko a máte po starostech.

Další efektivní tipy do každé domácnosti

Kuchyňské papírové utěrky pomohou i v případě, že potřebujete předejít tomu, aby se vaše nádobí při skladování ve skříni poškrábalo. To platí zejména u nepřilnavých a kvalitních pánví, či hrnců. Na dno nádobí vložte alespoň dva čtverce papírové utěrky a uložte na potřebné místo. Ochráníte tak povrch před nechtěnými škrábanci, které by jej znehodnotily. Pakliže máte doma malé děti a nevíte, kam se zatoulal bryndák, můžete ho nahradit kuchyňskými papírovými utěrkami.

Uvadají vám rychle natrhané čerstvé bylinky typu koriandr, pažitka, rozmarýn, nebo bazalka? Před uložením do lednice je zabalte do navlhčené papírové utěrky a přežijí o dost déle. To platí i pro čerstvou zeleninu, nebo ovoce. Především pak hlávkové saláty.

Fotografie: Youtube/Do It On A Dime

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]