Černobílé fotografie a obrazy slaví návrat – podívejte se, jak úžasně vypadají v interiéru

Černá barva je jedinečná (i když některým se nelíbí). Pravdou je, že černá je velmi mnohostranná. Přináší sebou tolik věcí – tajemství, náladu, eleganci, sofistikovanost, luxus, úspěch, ale i strach ze smrti. Je to klamné, protože někomu se může černá zdát omezující, přitom se dá tak krásně začlenit do interiéru a dá se s ní dobře pracovat.

Je to nejdramatičtější barva ze všech. Pocit z černé barvy je silně individuální. Dnes se zaměříme na černobílé fotografie a obrazy, které jsou úžasnou uměleckou formou, která byla používána v době, než přišli na to, jak používat i jiné barvy.

Černobílá slaví návrat

Černobílá fotografie slaví návrat a těší se velké popularitě. Dnešní technologie umožňují pracovat nejen s černou a bílou, ale mnoha a mnoha odstíny těchto barev. To znamená, že fotografie mohou mít klidně až 500 různých odstínů od temné po šedou a vytvářet tak různé kontrasty. Tento styl umění se hodí do jakkoliv zařízeného interiéru.

Představte si zvětšenou fotografii svatební fotky v černobílém provedení. Vždy záleží, jaký motiv si člověk vybere. V kancelářích představuje černá barva sofistikovanost, úspěch a bohatství. V domácích podmínkách luxus a nadčasovost. Jen ji musí být zkrátka tak akorát – nic se nesmí přehánět. Přesvědčte se sami (obrázky níže), že černobílé fotografie mají šmrnc a je dobře, že se opět hlásí o slovo.

Obraz s filmovým motivem – výtečně se hodí do obýváku, ale i relaxačního koutku 

Mysteriózní monochromatický obraz. Hodí se kamkoliv: ložnice, obývák, hala

Obraz hodící se výtečně do kanceláře 

Obraz kytka – v jednoduchosti spočívá krása 

Obrázek: wallartprints.com