Peníze za sekání trávníků pomohly 13letému chlapci ke stavbě elegantního domku

Fotografie: Pexels

Navštěvuje teprve základní školu, ale už nyní má své vlastní zázemí, kam se může uchýlit. Luke z USA zkrátka není jen tak nějaký třináctiletý kluk.

Nechte děti, ať se nudí! Že tento přístup napomáhá kreativnímu myšlení, je jednoznačné. Důkazem pak je i třináctiletý chlapec, který se nudil přes léto, a tak si usmyslel, že si postaví malý domek v duchu fenoménu tiny house. A jeho práce se mu více než povedla.

Dlouhé léto bez plánů

Bylo mu pouhých 12 let, když se Luke rozhodl, že léto využije k tomu, aby něco postavil. A ne něco ledajakého, jakožto fanoušek malých domků nechtěl troškařit a jeden takový si postavil i pro sebe. Jeho otec, zručný to kutil domácí, ho v jeho snu podpořil a společnými silami vytvořili pro Luka malý plnohodnotně zařízený domeček. Přestože Luke bydlí i nadále doma, tráví v něm spoustu času, dívá se na televizi nebo dělá domácí úkoly.

Mladý stavitel, podobně jako jedenáctiletá dívka, která si z kapesného pořídila karavan, o čemž jsme psali na BydlímeÚtulně, si svůj počin chválí. Výdaje kolem stavby si hradil především z peněz, jež si vydělal sekáním trávníků, a prací na oplátku. Část financí získal i jako dar nebo od rodiny. I přesto si ale valnou většinu ze zhruba 35 000 korun, na kolik ho stavba vyšla, platil sám.

Bydlení podle gusta

Přestože má obytná plocha jen něco málo přes 8 m2, má tu Luke kromě koupelny vše, co potřebuje. Jak ukazuje pro portál MyPositiveOutlooks, přízemí domku je vyhrazené kuchyňské lince a zákoutí s pohovkou a televizí. Zde má i sklápěcí stolek, u kterého jí nebo píše úkoly do školy. V patře, které je tak akorát prostorné, aby si zde Luke sedl, má matraci na spaní.

Své útočiště našel v původně nehostinné jeskyni. Za 30 let si ji přestavěl na útulné bydlení

Lukův domek nemá tekoucí vodu, ale zato je připojený na elektrickou síť. Chlapec tak může ve svém domku trávit i chladné večery, prostor totiž snadno vytopí přímotopem. Za zmínku rovněž stojí silné ocelové dveře, které Luka oddělují od okolního světa, když nechce být rušen. Podle webu Fachmani mají právě vchodové dveře z oceli skvělé zvukově izolační vlastnosti. Závěrem lze asi konstatovat, že není divu, že Luke svým projektem přilákal pozornost a psali o něm v řadě médií.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*