Své útočiště našel v původně nehostinné jeskyni. Za 30 let si ji přestavěl na útulné bydlení

Fotografie: Fæ / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Postupem času tento muž zjišťoval, že nejlépe mu je v přírodě, daleko od města a lidí. Rozhodl se proto postavit si jeskynní dům, jehož interiér vám vyrazí dech.

Kdybyste měli popsat svůj vysněný dům, zřejmě by se podobal představám mnoha dalších lidí. Prostorný, zařízený v určitém stylu, se zahradou, nejlépe i bazénem a podobně. Tento muž z Utahu má ale představu o dokonalém bydlení zcela odlišnou, možná i jedinečnou. Jeho vytoužený dům je na poušti v jeskyni.

Práce mu zabrala 30 let

Grant Johnson z Utahu nikdy nesnil o novostavbě podobné mnoha dalším, jaké můžete v ulicích vídat. Jeho přáním bylo postavit si jedinečné bydlení v poušti z jeskynního komplexu. Trvalo mu to dlouhých 30 let, ale podařilo se a stavbu zdárně dokončil. Podzemní dům zabírá 530 čtverečních metrů. Celých 8 let mu zabralo jen vytvořit prostor odstřelováním vnitřku jeskyně, kde by mohl stavět, jak uvádí web MyPositiveOutlooks.

Grant moc dobře věděl, co dělá. Již od svých 17 let trávil volný čas pěší turistikou a také prací v městských dolech. Své bydlení nakonec pojmenoval Bedrock Homestead. „Byl jsem zapojen do stabilizace indických ruin a čím dál tím více jsem se dostával do divočiny. Nakonec jsem se zcela vyhýbal městským věcem, ani jsem nesledoval zprávy, nic jsem nečetl, úplně jsem z toho utekl.“

V karavanu postaveném na míru procestovala už 28 zemí. Užívá si i plynové spotřebiče a ledničku

V jeskynním domě můžete bydlet i vy

Rozhodl se tedy žít v přírodě, pryč od všeho, co patří k městu. Koupil obrovský pozemek v poušti a v roce 1995 začal v oblasti odstřelovat nežádoucí horninový materiál a získávat tak další, aby se jeskyně stala obyvatelnější. Výsledek je neuvěřitelný. Aby Grant zvýšil svůj příjem a podělil se o zkušenosti s ostatními, začal pronajímat Bedrock Homestead na AirBnB. Jak sami můžete vidět v přiloženém videu, vůbec nic mu nechybí.

Má 2 ložnice, 2 koupelny, dokonce i hudební studio. Je plně zařízen a moderně vybaven. K dispozici můžete mít i soukromou terasu s grilem. Přestože Grant toužil po naprosté izolaci, bylo mu jasné, že některé věci moderního světa jsou nezbytné, takže zde můžete využít i připojení k internetu. Netradiční domácnosti jsou čím dál tím více oblíbené. Již několikrát jsme psali na BydlímeÚtulně o unikátních stavbách, i tento muž se rozhodl bydlet v jeskyni.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*