Chytré způsoby, jak získat organizovanější lednici – potraviny vydrží déle čerstvé a získáte lepší přehled

Vaření může být stresující, časově náročné a drahé: ale existuje jeden způsob, jak se vyhnout slzám nad sporákem, a to je udržet vaše kuchyňské prostory čisté a organizované. Zvláště lednice bývá často velkým problémem. Kelímky s jogurty naházené hala bala, sklenice různých zavařenin jedna na druhé, pytlíky se zeleninou, sýr, nepřehledně uložené uzeniny, kastrol s obědem ze včerejška. Je vám to povědomé? Nebojte se, nejste sami.

Přinášíme vám tipy, jak udržet lednici čistou, organizovanou a potraviny přehledně uložené. Některé zásobníky, díky nimž získáte organizovanější prostor v lednici, dokáží udržet potraviny déle čerstvé.

Vysouvací zásobníky

Tyto odnímatelné zásuvky snadno vymyjete a pomohou vám udržet lednici lépe organizovanou. Získáte navíc i úložný prostor, potraviny tak nemusíte vrstvit na sebe.

Magnetická lišta

Tato šikovná magnetická lišta udrží pivo a limonády s plíškovým uzávěrem. Lišty se nabízejí v různém provedení, kratší nebo delší. Kratší můžete instalovat v zadní části lednice jednu vedle druhé a delší třeba po stranách.

Dózy do lednice

Průhledné (plastové nebo skleněné) dózy do lednice zlepšují přehled, co je v nich uloženo. Navíc takto uložené potraviny vypadají mnohem lépe a jde-li o dózu s víkem, uchovává potraviny déle čerstvé.

Organizér jogurtů

Jogurty můžete uložit do řady za sebou, což je přehlednější a skladnější. Navíc je můžete uložit tak, jak jim postupně běží datum spotřeby. Aby jako první byl vždy po ruce jogurt, který je potřeba sníst nejdříve.

Přídavná police k lednici

Přídavná police k lednici je skvělá na potraviny, které vyloženě nemusíte skladovat v lednici. Police má jednoduchý design, který se hodí do jakkoliv zařízené kuchyně. Ale samozřejmě můžete vymyslet a vyrobit i vlastní polici a design.

Dávkovač bylinek

Osobně mě uhranul dávkovač bylinek, který ztrojnásobuje životnost čerstvých bylin. Vhodný nejen na bazalku, ale i mátu, celer, petržel a další bylinky, které je vhodné mít v kuchyni vždy po ruce.

Zásobník na plechovky a láhve

Zásobník na plechovky a láhve je velmi praktický a v lednici působí esteticky, organizovaně. Uklízená a organizovaná lednice působí určitě lépe, než neuklízená a neorganizovaná. Tento zásobník uvítáte zejména v létě, kdy v lednici často zabírají místo právě nápoje.

Držák na sáčky

I tato pomůcka je naprosto skvělá. Uložit tak můžete v podstatě cokoliv: uzeniny, sýry, zeleninu, maso od oběda apod.

Obrázky: goodhousekeeping