Čína otevřela unikátní podzemní hotel. Láká svou velikostí i luxusem

Řada staveb, které v Číně vzniknou, lze označit za skutečně unikátní. Jedním z takových příkladů je tento podzemní hotel. Nese označení InterContinental Shanghai Wonderland a jeho unikátem je fakt, že je postavený v místě původního lomu. To umožnilo stavbu celkem netradičně umístit.

Je pod zemí

Tento nejnovější čínský hotel s názvem InterContinental Shanghai Wonderland se může pyšnit tím, že je z větší části umístěný v podstatě pod zemí. A to právě v místě původního lomu. Jeho otevřenost však zajišťuje, že veškeré hotelové pokoje i další místa mají dostatek světla. Přesto se z nich stačí podívat a je patrné, že okolo jsou jenom skály a klasická zem je i několik metrů nad hotelem.

Pro ty nejnáročnější

Tento podzemní hotel rozhodně není pro běžné obyvatele Číny, ani pro běžné cestovatele. Už jeho charakteristika jasně ukazuje na jeho celkovou výjimečnost. Tu dotváří třeba výhledy na uměle vytvořený vodopád, špičkovou restauraci, akvárium, centrum vodních sportů, nebo bazén. A toto všechno bylo vybudováno ve skalnaté jámě, které je až 288 pod klasickým povrchem země. I proto jsou k dispozici i adrenalinové sporty, jako je bungee jumping a horolezectví.

Stavba trvala deset let

Unikátní stavba byla také velmi náročnou na samotné vybudování. I proto se tento podzemní hotel stavěl dlouhých 10 let a celkově spolkl přes 151 milionů dolarů. Na stavbě pracovalo přes 5 000 lidí a bylo potřeba použít i řadu inovativních řešení. Na stavbě se dokonce podílela i stejná společnost, která stojí za hotelem Burj Al Arab v Dubaji. V souvislosti se stavbou bylo zaregistrováno 39 nových patentů a učiněna byla řada technologických objevů.

Téměř soběstačný

Unikátem hotelu není jen umístění nebo jeho architektura. Hotel je také téměř soběstačný, jelikož dokáže využívat sluneční a geotermální energii, která je vyžita jak na osvětlení, tak i na vytápění a další věci. Pokud by vás lákalo v něm přece jenom trávit pár dní, počítejte s tím, že ceny se pohybují v rozmezí 550 – 600 amerických dolarů za noc.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]