Citlivá rekonstrukce změnila historický dům na stylové moderní bydlení

Jak by měla vypadat taková citlivá rekonstrukce? U nás jich moc nenajdete, ale jsou lokace, kde o ně není nouze. Toto je jedním z příkladů. Francie není jen zemí s krásnými historickými městy, jako je Paříž, Marseille, Rouen či Bordeaux, ale také s malebným venkovem. Nejznámější venkovskou oblastí, do které si jezdí odpočinout nejen Francouzi, ale také spousta turistů, je zejména levandulí provoněná Provence. Najdete zde krásná venkovská stavení, která jsou obklopena přírodou, a rázem si budete připadat jako o několik století zpět a zapomenete na všechny starosti.

Na první pohled nenápadné stavení

Mnoho lidí si na francouzském venkově v současné době kupuje nemovitosti. Často se jedná o poměrně zchátralé objekty bývalých statků, klášterů či jiných staveb. Následně se jejich noví majitelé snaží tyto stavby oživit a citlivým způsobem zrekonstruovat. Příkladem může být i budova, která v minulosti sloužila právě jako klášter, jejíž fotografie můžete vidět v našem příspěvku.

Během dvou let byla budova zrekonstruována, a to tak, že zvenku si zachovala svůj původní historický charakter, především fasádu z jednotlivých kamenů a zapuštěná okna, ale uvnitř najdete velmi moderní a útulné interiéry.

Uvnitř moderní a útulné bydlení

Místnosti jsou překvapivě světlé, především díky zvoleným barvám. Převažuje barva bílá, kterou najdete nejen na stěnách, ale také na podlaze a bílá je i velká část doplňků. Další barvou je světle hnědá, kterou naleznete na nábytku. Velmi zajímavé je také zachování původního zdiva tak, aby bylo viditelné i v některých částech interiéru například v kuchyni či v obývacím pokoji.

Na některých částech stěn tak můžete vidět původní kameny, které jsou rovněž překryté bílou malbou. Dům má dvě patra, v přízemí se nachází především kuchyně a obývací pokoj, v horním patře jsou potom útulné ložnice. Na první pohled zvenku byste ale rozhodně tyto interiéry v historické stavbě uprostřed venkovské přírody nečekali.

Fotografie: Simone Bossi

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]