Cola nejen jako sladký nápoj, ale i úklidový prostředek

Splash of cola, soda or beer with bubbles. Vector realistic illustration of fizzy drink, champagne, cold carbonated beverage isolated on white background. Wavy flow of liquid brown effervescent water

Coca-Cola je sycený nápoj, který je široce populární ve Spojených státech a po celém světě. Byl vynalezen na konci 18. století americkým lékárníkem jménem John Pemberton. Pemberton bohužel zemřel a nestihl si užít slávu a úspěch Coca-Coly.

Tehdy převzal tento obchod muž jménem Asa Griggs Candler a začal populární nápoj uvádět na trh. Dnes je značka Coca-Cola jednou z nejznámějších a nejpopulárnějších značek nealkoholických nápojů v historii, ale nejde jen o nápoj. Znáte další využití Coca-Coly?

Vyčistí toaletu

Coca-Cola je skvělý čistič toalety. Dokáže rozpustit vodní a močový kámen a jiné usazené nečistoty. Stačí limonádu nalít do mísy a nechat 20 až 30 minut působit, pak už jen stačí použít klasickou toaletní štětku a mísu dočistit, spláchnout a máte hotovo.

Mimo toalety lze Colu použít také k čištění koupelny. Tedy vany a umývadla, včetně podlahy. Stačí namočit do limonády houbičku a drhnout. Pak samozřejmě nesmíte zapomenout umýt vodou, aby čištěná místa nezůstala lepkavá.

Odstraní mastné skvrny

Pokud máte nějaké oblečení, které je mastné (třeba pracovní oblečení) nalijte do pračky společně s pracím prostředkem i jednu plechovku limonády. Kyselina fosforečná pomůže odstranit mastné skvrny. Takto lze čistit i některé další fleky na oblečení, třeba od krve. Colu můžete nalít přímo na flek a nechat limonádu, aby dokonala své dílo, pak oblečení vyprat.

Vyčistí hrnce a pánvičky

Nečistoty a připáleniny z hrnce odstraníte tak, že do něj nalijete limonádu a necháte přes noc působit. Ráno pak plastovou škrabkou nebo běžnou kuchyňskou houbičkou nádobí dočistíte a opláchnete.

Zatočí s vodním kamenem

Ať už potřebujete vyčistit varnou konvici nebo sprchovou hlavici od vodního kamene, pomůže Coca-Cola. Nalijte do konvice limonádu a nechte působit přes noc. V případě velmi znečištěné konvice, můžete limonádu trochu zahřát. Sprchovou hlavici ponořte na noc do Coly a ráno vyčistěte.

Fotografie: Pixabay, Freepik