Profesionální uklízečka prozradila, jak se nadobro zbavit špíny ze spár mezi dlaždičkami. Díky jednoduchému postupu budou vypadat jako nové

Fotografie: Getty Images

Spáry mezi dlaždicemi v koupelně patří mezi nejvíce znečištěná místa v domácnosti. Jsou nejvíce náchylné na plísně, houby a prach. A vlhkost, která se tam dostane, jen tyto potíže zesílí. Pravidelné mytí podlah a stěn po provedení vodních radovánek problém nevyřeší, protože ne každá žena v domácnosti na to má čas. Ženy proto vždy přemýšlejí o tom, jak umýt a vyčistit špinavé spáry mezi dlaždicemi v každé koupelně.

Proč se pustit do čištění?

Mytí spár není důležité jen pro estetický a bezvadný vzhled koupelny, ale také důležité pro péči o zdraví své domácnosti. Jedná se o místo, kde nejlépe rostou bakterie a černá plíseň, což není o nic méně nebezpečné pro lidské tělo. Vysoce kvalitní čištění spárovací hmoty snadno vytvoří další ochranu před škodlivými mikroorganismy a zajistí ještě lepší hygienu. Dosáhnout dokonalé čistoty je zaručeně výsledek, kterého chce doma dosáhnout každá žena.

Babiččiny recepty

Dlaždice jsou již dlouho součástí interiérového designu a zkušené ženy v domácnosti znají tajemství navrácení původního vzhledu nejen dlaždici, ale také odstranění nečistot na jejích spárách. Níže jsou uvedeny nejosvědčenější a nejúčinnější způsoby, jak spáry vyčistit. Směs jedlé sody, čerstvé citronové šťávy a stolního octa je nejstarší recept, který používali již naše babičky. A když to dobře fungovalo dříve, tak dnes vám tato metoda může pomoci stejně dobře.

Smíchat stačí ½ šálku jedlé sody, citronová šťáva z 1/3 citrusu, ¼ šálku 9% octa. Všechny složky smíchejte v litru a půl převařené vody ochlazené na pokojovou teplotu. Kyselina uvolněná citronem a octem chemicky reaguje s jedlou sodou a způsobí zvýšené pěnění.

Fotografie: Pixabay

Abyste zabránili potřísnění okolních předmětů šploucháním, musíte kompozici míchat pomalu. A rozhodně nezapomeňte na gumové rukavice. Směs nechte na spárách působit 15-20 minut a poté opláchněte.

Další možnosti čištění

Smícháním jedlé sody, citron, zubní pastu a hořčici získáte jedinečný čisticí prostředek na spáry. Potřebovat budete ½ šálku sody, citronovou šťávu z 1/3 ovoce, 1 čajovou lžičku zubní pasty, 1 lžíci hořčice.

Fotografie: Freepik

Nalijte 1 litr vody do nádoby a přidejte všechny výše uvedené složky ve stanoveném množství. Dobře promíchejte. Pomocí houby vetřete prostředek do povrchu každé spáry. Po 30 minutách omyjte prostředek teplou čistou vodou.