Profesionální uklízečka prozradila, jak se nadobro zbavit špíny ze spár mezi dlaždičkami. Díky jednoduchému postupu budou vypadat jako nové

Fotografie: Getty Images

Spáry mezi dlaždicemi v koupelně patří mezi nejvíce znečištěná místa v domácnosti. Jsou nejvíce náchylné na plísně, houby a prach. A vlhkost, která se tam dostane, jen tyto potíže zesílí. Pravidelné mytí podlah a stěn po provedení vodních radovánek problém nevyřeší, protože ne každá žena v domácnosti na to má čas. Ženy proto vždy přemýšlejí o tom, jak umýt a vyčistit špinavé spáry mezi dlaždicemi v každé koupelně.

Proč se pustit do čištění?

Mytí spár není důležité jen pro estetický a bezvadný vzhled koupelny, ale také důležité pro péči o zdraví své domácnosti. Jedná se o místo, kde nejlépe rostou bakterie a černá plíseň, což není o nic méně nebezpečné pro lidské tělo. Vysoce kvalitní čištění spárovací hmoty snadno vytvoří další ochranu před škodlivými mikroorganismy a zajistí ještě lepší hygienu. Dosáhnout dokonalé čistoty je zaručeně výsledek, kterého chce doma dosáhnout každá žena.

Babiččiny recepty

Dlaždice jsou již dlouho součástí interiérového designu a zkušené ženy v domácnosti znají tajemství navrácení původního vzhledu nejen dlaždici, ale také odstranění nečistot na jejích spárách. Níže jsou uvedeny nejosvědčenější a nejúčinnější způsoby, jak spáry vyčistit. Směs jedlé sody, čerstvé citronové šťávy a stolního octa je nejstarší recept, který používali již naše babičky. A když to dobře fungovalo dříve, tak dnes vám tato metoda může pomoci stejně dobře.

Smíchat stačí ½ šálku jedlé sody, citronová šťáva z 1/3 citrusu, ¼ šálku 9% octa. Všechny složky smíchejte v litru a půl převařené vody ochlazené na pokojovou teplotu. Kyselina uvolněná citronem a octem chemicky reaguje s jedlou sodou a způsobí zvýšené pěnění.

Fotografie: Pixabay

Abyste zabránili potřísnění okolních předmětů šploucháním, musíte kompozici míchat pomalu. A rozhodně nezapomeňte na gumové rukavice. Směs nechte na spárách působit 15-20 minut a poté opláchněte.

Další možnosti čištění

Smícháním jedlé sody, citron, zubní pastu a hořčici získáte jedinečný čisticí prostředek na spáry. Potřebovat budete ½ šálku sody, citronovou šťávu z 1/3 ovoce, 1 čajovou lžičku zubní pasty, 1 lžíci hořčice.

Fotografie: Freepik

Nalijte 1 litr vody do nádoby a přidejte všechny výše uvedené složky ve stanoveném množství. Dobře promíchejte. Pomocí houby vetřete prostředek do povrchu každé spáry. Po 30 minutách omyjte prostředek teplou čistou vodou.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]