Dekorace z látek, nábytek z palet či bedýnek na ovoce a další skvělé nápady do vaší domácnosti!

Bytové dekorace patří k důležitému vybavení každé domácnosti, protože vytvářejí útulnou atmosféru a činí domov domovem. Nemusí však hned stát majlant.  Použije-li člověk fantazii a šikovné ruce, může si opatřit zbrusu nový interiér, který nezruinuje peněženku.

Dekorace z látky

Nachází-li se ve vaší domácnosti zbytky látek a už delší dobu přemýšlíte, co s nimi, pak stačí trocha inspirace. Můžete je nastříhat na stejnoměrné čtverce a pustit se do patchworkového přehozu. Výborně vypadá i látkové čelo postele. Jednodušší dekorací pak budou polštářky, prostírání, ubrusy. Vždy je však vhodné držet se jednoho stylu a barev v místnosti, ať nemáte překombinováno.

Nábytek z palet

V posledních pár letech se nábytek z palet těší nemalé oblibě. Začínají ho prodávat dokonce i mnohé nábytkářské společnosti. Z palet si můžete vyrobit prakticky, cokoliv vás napadne. Sedačku, letiště, lavici ke kuchyňskému stolu, policový regál, konferenční nebo televizní stolek apod. Přemýšlíte-li, kde palety sehnat, poptejte se na různých stavbách, sběrných dvorech, ve výrobních závodech.

Bedýnky na ovoce a zeleninu

Mimo palet patří k dalším často využívaným materiálům i bedýnky na ovoce a zeleninu. Vyrobit se z nich dá botník, obývací sestava, konferenční stoleček, poličky a cokoliv dalšího. Bedýnky najdete v prodejnách s ovocem a zeleninou, velkoskladech, ale mnohdy i na půdě či v garáži někoho známého. Stačí se jen ptát a jít tomu naproti.

Papírové dekorace

K nejoblíbenějším dekoracím patří ty, které jsou vyrobené z papíru. Papír patří k nejvděčnějším materiálům vůbec. Není drahý, použít se dají i letáčky, noviny, časopisy. Mohou se z něj vyrobit papírové kytky, různé vystřihovánky a skládanky. Z papíru se dá dokonce plést. Stačí pomocí špejle srolovat tenké trubičky, slepit na koncích, aby se nerozmotaly  a podívat se na youtube, kde je množství inspirace.

Využít se dají i kartonové krabice. Ty můžete polepit zbytky látek či tapety a dáte tak vzniknout stylovým a originálním krabicím, kde ukryjete různé drobnosti. Z kartonu lze taktéž vyrobit poličky na něco lehoučkého nebo rámečky na fotografie. Fantazii se rozhodně meze nekladou.

Obrázek: dekoryazar.com, yandex.com