Dárky do domácnosti inspirované dánským hygge konceptem

Co může být lepšího, než se doma cítit báječně, útulně, pohodově. Aby tomu tak bylo, existují věci, které pocit pohody ještě více umocní. Hygge samo o sobě vyjadřuje pohodový přístup k životu spojený s pohodovým bydlením. Hygge je dánské slovo, které lze nejlépe popsat jako potěšení ze života.

Hlavní myšlenkou při zařizování takové domácnosti je vytvoření klidného prostoru bez nepořádku. Nepořádek může působit stres. Přestože hygge je koncept, který je běžně spojován se zimou, lze jej ve skutečnosti užívat po celý rok. Nicméně v létě trávíme hodně času venku, během zimy jsme více zalezlí doma, tudíž je vhodné si ten pobyt zpříjemnit. A vy ho můžete zpříjemnit i svým blízkým tím, že je podpoříte ve vytváření tohoto konceptu. Přinášíme vám tipy na dárky, které jsou inspirované právě hygge.

12 tipů na dárky, které umocní domácí pohodu

1. Bačkory – dávno neplatí, že darovat bačkory je směšné a zastaralé. Teplé huňaté papuče udělají radost nejen babičce či dědečkovi, ale i mladší generaci. Ne nadarmo se říká: to chce klid a nohy v teple.

2. Teplé ponožky – hned vedle papučí můžete někomu darovat měkoučké a hřejivé ponožky. Zpříjemní tím víkendové lenošení či večerní relaxaci u dobrého čaje.

3. Svíčky – svíčky jsou úžasnou dekorací, která přispívá k zútulnění domova a příjemné atmosféře. Výběr je dnes nekonečný.

4. Hrníčky + horké nápoje – k relaxaci patří i popíjení horkých nápojů, ať už čaje, kávy, horké čokolády, svařeného vína.

5. Polštáře – polštáře na pohovce, posteli, křesle, židli a klidně i na podlaze. Jsou příjemnou dekorací a dokonce i praktickou, když na vás přijde lenošení.

6. Huňatý přehoz – teplý huňatý přehoz či přikrývka jsou pro hygge naprostý základ.

7. Difuzér či aroma lampa – mimo polštářků, chlupatých dek, teplých ponožek a lahodného horkého nápoje jsou to i příjemné vůně, které umocní ještě větší pohodu.

8. Kytky – bez kytek nemůže být řeč o útulném interiéru. Pokud tedy přemýšlíte, jak ještě více někomu zpříjemnit pobyt doma, pak vyberte nějakou pokojovou rostlinu, samozřejmě i ve stylovém květináči či obalu – co třeba jutový nebo proutěný koš?

9. Dekorativní osvětlení – v zimě se brzy stmívá, proto jsou světýlka vítané. Může jít o lucerničky, svítící koule, srdíčka či medvídky. I tento sortiment nabízí nespočet možností.

10. Termofor s návlekem – termofor s pleteným nebo háčkovaným oblečkem určitě potěší nejen ty velmi zimomřivé.

11. Teplé pyžamo, župan či domácí oděv – nejlépe se člověk uvolní v domácím, pohodlném oblečení. Proto neváhejte k ponožkám či papučím přidat třeba ještě i pyžamo či župan.

12. Vínový set – vínový set potěší především milovníky vína. Taková dvojka večer, nohy v teple a oblíbená knížka…Pokud ten, komu chcete koupit dárek na víno moc není, můžete koupit set na horkou čokoládu nebo výběr různých čajů a hrníčky.