Důchodkyně bydlí v přestavěném přívěsu, který si zařídila podle své divoké fantazie

Fotografie: Freepik

Malý přívěs si pořídila seniorka Sharon ze Spojených států. Je lehký a dobře se s ním manipuluje. Připojila ho za své auto, cestuje po USA a užívá si svobodný život.

Tak maličký tiny house jste zřejmě ještě neviděli. Tento malý domek je zřízený z tak malého přívěsu, že s menším se sotva kdy setkáte. A přitom tu Sharon, žena v důchodu, žije celkem spokojeně. Když se rozhodla pro život v novém domově z mobilního přívěsu, zakoupila model T@BM@x S z roku 2015. Přišel ji na 340 tisíc korun, plus příslušná daň. Sharon říká, že má toulavou duši, a tento lehký přívěsný vozík jí umožňuje cestovat z místa na místo.

Tiny house má základní vybavení

Snadno se táhne za jejím autem Jeepem Wrangler a také se s ním dobře manipuluje, když ho chce od vozidla odstavit. Avšak prostor v přívěsu je skutečně velmi malý. A tak Sharon nějaký čas trvalo, než se tomu přizpůsobila a na život v něm si zvykla, informuje web MadlyOdd. Vynikající je však skutečnost, že se v každé části přívěsu může postavit a nemusí se po něm plížit v předklonu.

A takto míní Sharon nyní, když už skončila s prací lékárnice, procestovat co největší část Spojených států. V přívěsu je možné díky třem solárním panelům používat i elektřinu. Když však chce Sharon změnit působiště, panely složí do pouzdra. Což je velice užitečné v případě, že nemíní setrvávat na jednom místě. A vybavení přívěsu? Sharon v něm má kuchyňský kout s dřezem, malou ledničku s pohonem na plyn, dvouplotýnkový vařič a nějaké skříňky. V případě nutnosti je tu i plynové topení.

Koupil chátrající dům, kvůli kterému se mu jeho okolí vysmálo. Všem vytřel zrak dechberoucí přestavbou

Život blízko přírodě i lidem

K dispozici je také koupelna se sprchovým koutem. Uvnitř přívěsu stojí i pohovka, kterou může Sharon rozložit na pohodlnou postel. Dokonce má i klimatizaci, píší na webu InteressantDansMonde. A také menší stolek, který jí umožňuje práci na počítači. Tento způsob života si Sharon vybrala i z toho důvodu, že ráda tráví svůj čas venku, kde i velmi ráda vaří. A právě tohle její miniaturní bydlení ji vlastně nutí, aby venku pobývala co nejvíce. Chce poznávat krajinu své země a hovořit s lidmi.

Se svým přívěsem se může Sharon vypravit, kam se jí zachce. Může vyrazit k jezeru anebo třeba do pouště. Není to totiž o velikosti domova a střádání věcí. Její život je dnes už jen o svobodě. Jindy to byla zase mladá žena, která chtěla cestovat a mít přitom stále svůj příbytek s sebou. A tak si sama postavila dům na kolech. I její příběh jsme na BydlímeÚtulně publikovali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*