Důchodkyně žije v malém domku, kterému říká „Dračí hnízdo“. Interiér jí kámošky tiše závidí

Fotografie: Depositphotos

Dračí hnízdo – tak nazvala seniorka Carol svůj originální nový domov. Je jím tiny house přestavěný ze starého romského kočovného vozu.

Carol z Vancouveru v Kanadě žila po celý svůj život v domech různých velikostí. Když však nadešel důchodový věk, tak na celou situaci s bydlením měla už jiný názor. Peněz bylo v důchodu méně a zároveň člověk v tomto věku nebývá tolik náročný ani na prostor, ani na vybavení. Proto se seniorka Carol rozhodla pro tiny house, uvádí web MyPositiveOutlooks. Malý dům postačí k tomu, aby v něm měla všechno, co v tomto věku potřebuje.

Nápad a realizace jdou spolu ruku v ruce

Nejprve si Carol sehnala cenově dostupný starý romský přívěs a současně shromažďovala recyklované předměty i materiály, hledala různé věci v garážových prodejích. Některé staré kusy i sama renovovala. Předem si vše dobře promyslela a měla i svůj plán pro zařízení interiéru. Díky vlastní vynalézavosti, určité šetrnosti a koupi zařizovacích předmětů z druhé ruky se Carol podařilo postavit celý svůj dům, včetně samotného pořízení maringotky, v přepočtu za méně než 460 tisíc korun.

Původně se seniorka domnívala, že přestavbu přívěsu zadá řemeslníkům, ovšem přišla doba covidová a velkou část rekonstrukce, přestože měla pomocníky, musela Carol provádět sama. Měla však velkou oporu ve svém švagrovi, který ji naučil spoustě základních stavitelských a řemeslných dovedností. Svépomocná přestavba trvala asi rok. Carol tato rekonstrukce nejen zocelila, ale – jak sama říká – ví, kde má každý jednotlivý hřebík. A pokud by se něco pokazilo, dokáže to opravit, když domek stavěla vlastníma rukama, uvádí web TheSun.

Babičku nechtěli dát do domova důchodců, tak se rozhodli pro radikální řešení

Život ve starém kočovném voze

Svůj nový domov nazvala Carol Dračí hnízdo. A život v něm si náramně pochvaluje; považuje ho totiž za naprosto dokonalý. Interiér jejího malého domku se nese v romském stylu 19. století, jehož základem jsou barvy, vzory, textura. Přední část domku tvoří velká místnost, v níž má Carol obývací, jídelní i kuchyňský prostor. A také místo s lůžkem a skříní. Toaletu má, jak je v podobným příbytcích běžné, kompostovací.

Carol žije ve svém novém domově mimo inženýrské sítě, takže elektřinu jí zajišťují solární panely zálohované generátorem. Teplo jí dodává plynový ohřívač, který je určen právě pro mobilní domky. Carol se rozhodla neutrácet příliš a platit své výdaje pokud možno hotově ze svých úspor. Nechtěla si půjčovat peníze od banky. A to se jí také podařilo. Zmiňuje, že to bylo hodně práce, trpělivosti a odříkání. Každý puchýř, modřina i každý bolavý sval však stály za to, že dnes může žít v souznění s přírodou, levně, ve svém a po svém.

Domek z přívěsu si postavili i senioři z Tennessee. Snížili tak svoje výdaje na minimum. Jejich příběh jsme pro vás na BydlímeÚtulně zaznamenali již dříve.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*