Dům, který připomíná středověký hrad, majitelé nabízí k prodeji

Tento dům je velice unikátní. Jeho majitelé jej přestavěli do podoby, která připomíná středověký hrad. Leží v anglickém Walesu v malém městě Ruthin. Jeho základy byly postaveny v osmdesátých letech dvacátého století. Rezidence je pojmenována po slavné bitvě u Azincourtu, která se odehrála 25. října 1415 v severní Francii.

Tuto bitvu vedli angličtí vojáci proto těm francouzským. Tehdy Angličané porazili mnohem početnější francouzské vojsko, kterému velel Karel VI. Pojďte do tohoto úžasného středověkého domu nahlédnout s námi.

Vstup do jiného světa

Už u vstupních dveří vám bude jasné, že se nenacházíte v úplně běžném obydlí. Zdi totiž dekorují ozdobné dřevěné trámy, které skutečně dodávají interiéru historický vzhled. Obývací pokoj je vypodložen červeným kobercem, který je svým odstínem velice intenzivní. I na stropě nalezne návštěvník červenou výmalbu a mohutné dřevěné trámy.

Dřevo je zde zkrátka dominantou. Velice zajímavě je řešený i krb, který je postavený z cihel. Naproti krbu lze obdivovat monumentální dřevěný bar, která je přezdívaný „Graceland“. Další místnosti jsou postavené v podobném stylu.

Pohádkový exteriér

Když se zaměříte na celkový vzhled domu z venku, připomene vám tak trochu pohádkový domek. Růžová fasáda a dřevěné vypodložení dává domu nejen historický ráz, ale i velice romantický.

Tato budova, jako by se v dnešní době ocitla snad náhodou. K domu náleží i dvoupokojová malá dílna, která je postavena v stejném duchu, jako rezidence.

Zadní zahrada zase uchvátí hlubokým příkopem, který ji celou obklopuje, na její vstup je určen padací strop. Zde majitelé mysleli na opravdu každý středověký detail. Tento zajímavě a netypicky řešený dům není asi pro každého, pro historické nadšence bude ale jistě unikátem a dokonalým bydlením. Snad si brzy najde svého nového majitele.

Fotografie: Cavendish Residential Ruthin

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]