Manželé se zbavili dluhů díky výměně nákladného domu za útulné bydlení. Měsíčně šetří skoro 50 000 Kč

Fotografie: Depositphotos

Malý domek k dalšímu životu zvolili Erica a Steve, aby se zbavili dluhů. Původně však měli velký výstavní dům v nejlepší čtvrti.

Na počátku společného života zvolili přesně to, co všichni ostatní. Velký dům s dokonalým zařízením, skvělá čtvrť, obchody, kavárny, zábavní parky. Utratili všechny peníze, a ještě se zadlužili. Splátky s úroky dlouho polykaly téměř všechny jejich příjmy. V té době začali o svém způsobu života přemýšlet a hledali cestu, jak se dluhů zbavit. Uvažovali tedy o tom, že dům prodají a pořídí si byt. Pak ale objevili na břehu jezera Orlando tiny house, který byl součástí menší komunity, píší na webu MyPositiveOutlooks.

Život v komunitě

A rozhodnutí bylo na světě. Život v tomto malém domku se zdál být perfektní možností, jak mít vlastní střechu nad hlavou, žít uprostřed přírody a přestat hradit závratné úroky. A tak Erica a Steve opustili svůj nákladný domov, aby nadále žili úsporný život bez dluhů v malé domácí komunitě. Tiny house pořídili za necelých 85 tisíc dolarů (něco přes 2 mil. Kč). Cena byla sice trochu vyšší, ale fakt, že domek už byl prakticky připravený, a ještě v úchvatné lokalitě u jezera, investici odůvodnil. Rozumné nájemné zahrnuje vodu a internet, elektřina se hradí podle spotřeby.

Manželé dosáhli osvobození od dluhů tak, že nyní ušetřili měsíčně skoro 50 tis. Kč, které dříve platili. Tato nově nalezená finanční svoboda jim umožnila zvýšit spoření na důchod. A život v novém malém domově je naučil, co je skutečně důležité, a osvobodil je od přebytečných věcí. Má-li člověk velký a honosný dům, často se stane jeho otrokem a na jiné, důležitější životní aktivity mu nezbývají peníze ani čas.

Erica a Steve jsou nyní šťastní, že se své „zátěže“ zbavili a žijí životem, v němž dělají jen to, co chtějí. Po několika měsících manželé navíc zjistili, že tamní komunita pro ně byla nečekaným bonusem. S ostatními žijí víc jako přátelé než jen jako sousedé, uvádí web TinyHouseTalk.

Postavili si unikátní dům z kontejnerů, čímž se vyhnuli nákladné hypotéce

Interiér malého domku u jezera

V přízemí se nachází plně vybavená kuchyň se sporákem a troubou, protože pár rád vaří. Je tu začleněn i bar s extra úložným prostorem pro skladování potravin. Najdete zde i obývací prostor k odpočinku s rozkládací pohovkou, která slouží k přespání hostů; a také místo pro domácí kancelář a koupelnu s poměrně velkým sprchovým koutem a běžnou splachovací toaletou. Pračka má své místo pod schodištěm. Vodu ohřívá plyn.

Domek má podkrovní ložnici s velkou manželskou postelí a komodou na prádlo. Výška podkroví umožňuje i pohodlné sezení. Manželé žijí v domku se svým psem a ke štěstí jim vůbec nic neschází. Malý domek i s krbem si pořídili také senioři, kteří v důchodu chtěli snížit své výdaje na minimum. I o nich jsme pro vás na BydlímeÚtulně napsali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*