Renovace kovových zárubní – jde to i bez bourání

Zárubně (chcete-li) futra jsou neodmyslitelnou součástí dveří. Mohou být laminátové, dřevěné, ale i kovové, které mnohdy kazí celkový dojem. Proto se řada z nás při koupi nových dveří rozhodne se starými futry něco udělat. Vysekávat je ze zdi by bylo nejen finančně, ale i časově náročné. Naštěstí existují způsoby, jak jim obléci nový kabátek bez nutností bourat a dělat doma nepořádek i hluk.

Kovové zárubně lidé často oblepují fólií, případně natírají barvou. To je snadné, rychlé a levné řešení. Pokud si však na nich chcete dát opravdu záležet, nabízí se možnost v podobě obložkových zárubní. Tento způsob je designově nejzajímavější a renovace tak proběhne bez bouracích prací a za jeden den stihnete změnit vzhled až 5 kovovým zárubním k nepoznání.

Nabízí se 3 možnosti…

Jestliže jste se pustili do rekonstrukce svého bydlení, pak nevynecháte určitě ani dveře a s nimi zárubně. Máte 3 možnosti.

  • Ponechat staré zárubně a jen je opravit, jak jsme již zmínili výše (nabarvit, opatřit fólií/samolepící tapetou)
  • Vysekat a koupit nové (nepořádek, hluk, finančně i časově nákladné)
  • Osadit stávající futra obložkovou zárubní

Renovace kovových zárubní

Poslední verze se stává stále oblíbenější, protože oproti totální výměně nejde o nepříjemnou, hlučnou záležitost a nepotřebujete k tomu žádné povolení. Na bourání je totiž nutné povolení a potřeba konzultovat se statikem či majitelem domu, pokud nebydlíte ve svém.

Futra s interiérem dokážou doslova divy. Na výběr je několik různých dekorů i povrchových materiálů, aby mohl člověk zárubně sladit s dveřmi. Přeměna starých futer na nové nemusí být časově ani finančně náročná. Bydlení dodá nový šmrnc a skvěle doladí nové dveře. Tuto práci si šikovní zvládnou udělat sami, ale je možné zavolat si na pomoc i odborníka. Cena se pohybuje podle typu materiálů i provedení kolem 3 tisíc za kus.

Obrázek: pixabay.com