Geniální způsob čištění toalety za pomoci běžného česneku. Zbavte záchod bakterií a nevzhledných žlutých skvrn

Fotografie: Freepik

Dezinfekce toalety je extrémně důležitým bodem každého čištění. Většinou zabere hodně času a úsilí, ale nemusí to tak být. Ukážeme vám šikovný trik pro domácnost, který vám ušetří spoustu času.

Důkladné čištění toalety není příjemné pro nikoho, ale musíme to dělat pravidelně. Když znáte správný trik pro domácnost, nemusí se jednat ani o zdlouhavou aktivitu.

Důmyslný trik, který využívá česnek, umožňuje eliminovat všechny mikroorganismy a udržovat toaletu dlouho čistou, ale také vám pomůže zbavit se nevzhledných žlutých skvrn vytvořených na povrchu toalety. Opravdu stojí za to použít obyčejný česnek. A zabere vám to jen chvilku.

Fotografie: Freepik

Skvělý trik k dezinfekci toalety

Koupelna je místem, kde se hromadí obrovské množství choroboplodných zárodků a bakterií. Z toho důvodu je třeba ji čistit s maximální opatrností a důkladností. Toto pravidlo platí zejména pro sanitární zařízení, včetně toalety, která se nejlépe dezinfikuje každé dvě nebo tři dny. Pomoci vám s tím mohou hotové čisticí prostředky z obchodu, ale také česnek, známý svými antibakteriálními a protizánětlivými vlastnostmi.

Vyzkoušejte stroužek česneku jako efektivní čistidlo

Trik s použitím stroužku tohoto přírodního antibiotika dokáže zázraky a jeho provedení je přitom extrémně jednoduché. Stačí hodit oloupaný kousek česneku do záchodové mísy a nechat ho tam přes noc v klidu působit. Následujícího dne stačí jen spláchnout. Pro dosažení nejlepších výsledků by procedura měla být opakována nejméně dvakrát týdně a vždy přes noc, kdy nechodíte na záchod a nesplachujete.

Fotografie: Freepik

V případě, že chcete odstranit žluté skvrny, můžete využít biologicky aktivní látky obsažené v česneku, které mají antimikrobiální a protiplísňové vlastnosti. Umožní vám tak mnohem rychleji se zbavit nežádoucích bakterií nebo choroboplodných zárodků. Veškerých nečistot, skvrn i bakterií se můžete zbavit pomocí česnekového čaje, který si snadno vyrobíte. Jak na to?

Recept na česnekový čaj

Příprava směsi trvá jen několik minut. Musíte jen uvařit sklenici vody v hrnci a mezitím oloupat a nakrájet tři stroužky česneku na malé kousky. Když se voda vaří, odstavte hrnec z ohně, vložte nasekaný česnek a přikryjte ho pokličkou. Poté ho nechte alespoň 15 minut stát. Poté nalijte čaj z česneku do záchodu. Stejně jako u předchozího tipu, byste měli směs nalít do záchodu před spaním. Metoda je nejen levná, ale také velmi efektivní a jednoduchá. Výsledky navíc uvidíte již po prvním použití.

Zdroj: Livesimply

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]