Správně zvolená barva dodá interiéru uklidňující atmosféru

Někdo dává přednost pestrobarevnosti, výrazným barvám, jiný zase temným, až dramatickým. Ovšem najdou se i lidé, kteří upřednostňují vyrovnané a klidné prostředí, pro vytvoření takového prostředí jsou vhodné světlé barvy. Většinou se doplňují o přírodní prvky.

Tento typ bydlení připomíná Provance styl, pro který jsou typické světlé barvy a přírodní doplňky. Důležitou roli hrají barvy a jejich vhodné/správné sladění. Pokud i vy toužíte po interiéru, který vyzařuje klid a pohodu, pak vsaďte na světlé a tlumené odstíny, doplněné přírodou. Na škodu nemusí být ani použití nějaké tmavé barvy, ale celkový dojem nesmí být rušivý, agresivní.

Klíčovou, neutrální a zejména oblíbenou barvou tohoto typu bydlení je bílá. Bílá totiž dokáže vykouzlit mimořádnou atmosféru, pokud se moudře doplní jinou barvou a přírodními materiály – jutové koberce, ratanové rohože, proutěné lustry apod.

Mimo to dokáže bílá zvětšit opticky prostor, takže se nebudete cítit stísněně ani v menším obývacím pokoji. K bílé se často přidává béžová, bílá káva, šedá, krémová, světle hnědá, ale i pudrově růžová, mátová a jiné tlumené barvy.

Pro tento typ interiérů jsou nejlepší volbou dřevěné podlahy. Nebo alespoň podlahové krytiny imitující dřevo. Doplněné pak o přírodní koberce a podlahové sedací polštáře. Tyto interiéry nesoucí se v přírodním duchu pak vykouzlí tu pravou pohodovou atmosféru, kde se člověk cítí velmi dobře. Je to vlastně takový mix několika stylů – provance, venkov, vintage, shabby chic, boho a klidně může být moderní nebo retro.

Důležité je cítit se doma dobře, než hledat správný výraz pro daný styl. Klíčem jsou světlé barvy a přírodní prvky. Zapomínat by se nemělo ani na pokojové rostliny, které dodají svěžest, hravost a veselost. Květiny jsou zdrojem dobré nálady a rozhodně do takového interiéru patří.

Fotografie: Overstock