I z obyčejných kamenů lze na zahradě vytvořit originální dekorace

I obyčejné kameny ve vaší zahradě můžete využít k výrobě různých dekorací. Kameny různých velikostí se dají použít jako dekorace do květináče (mini skalka) nebo je můžete na květináč nalepit a získat tak zajímavý květináč. Existuje mnoho různých způsobů, jak kameny využít a přeměnit je v něco originálního a zajímavého.

Nebo stačí vzít jen barvy a štětce a kameny přeměnit na popisky záhonů či roztomilé berušky. Pojďme se na několik nápadů nyní společně podívat. Věříme, že alespoň něco vás zaujme.

Zahradní popisky

Zpřehlednit, co máme kde zasazeno pomohou popisky. Ty lze snadno vyrobit z kamenů. Stačí je natřít výraznou barvou a opatřit popisky. Klidně můžete být natolik hraví, že je ještě ozdobíte pomocí kamínků, flitrů či perliček.

architectureartdesigns

Lemování chodníčku

Pomocí kamenů můžete ozdobit i zahradní chodníčky. Nebo alespoň jejich část. Stačí, když na okraje chodníku přilepíte kameny zhruba stejné velikosti. Kameny můžete i libovolně nabarvit nebo jim nechat jejich přirozenou podobu.

Zajímavé květináče

Tyto květináče vyrobíte jednoduše tak, že použijete nějakou základní nádobu (starý květináč, truhlík, plechovku od barvy, kyblík, větší misku, starý košík) a na ní pomocí cementové směsi připevníte kameny. Místo kamenů lze použít i střepy kachliček nebo mušličky. Práci si lze zjednodušit i tím, že koupíte rychleschnoucí universální lepidlo nebo sekundové lepidlo. Teprve dodatečně lze mezery vyplnit sádrou či cementem.

mydesiredhome

Kaktus

Tuto dekoraci si vyrobíte snadno tak, že vyberete vhodný tvar kamene a pomocí barev docílíte vzhledu kaktusu. Tato ozdoba se hodí jak do zahrádky, tak domácnosti. Pak už stačí najít vhodnou nádobu a naaranžovat. Inspiraci najdete v přiloženém videu.