Inspirace pro zařízení koupelny

Současné koupelny jsou o moderním vybavení a minimalistickém stylu. Zapomeňte na koupelny dřívějška, kde se člověk sotva otočil. Plánujete-li novou koupelnu, pak dejte přednost čitým liniím a prostoru.

I malá koupelna se dá zařídit účelně, útulně, moderně. Jednou z výhod při plánování koupelny je totiž možnost vybrat si z jakéhokoliv stylu a plusem je i fakt, že lze vybírat koupelnové sady, případně každý kus koupelnového vybavení zvlášť. Obě varianty mají své výhody.

Koupelnové sady

Jsou vhodné, protože pořídíte kompletně celou koupelnu – nábytek, doplňky, vanu, umývadlo, osvětlení. Jednak pořídíte vše jedním tahem, ale především nemusíte přemýšlet, co se k čemu hodí. Vybírat lze nejen z nespočtu materiálů, ale i designu, stylu. Pro výběr takovéto kompletní koupelny jsou vhodná koupelnová studia. Dodají vám vše na míru.

Postupný nákup

Dalším způsobem jak vybavit koupelnu je nákup vany, umývadla, toalety, nábytku, svítidel zvlášť. Získáte tím více svobody, protože můžete vybírat z pestřejšího množství designů. Nicméně pozor, aby to potom nevypadlo stylem – každý pes, jiná ves.

Volně stojící vany

Určitě vám neuniklo, že do módy přicházejí vany různých tvarů i velikostí, které stojí volně. Nesou zabudovány a dovolí-li vám to prostor, může taková vana stát uprostřed koupelny. Klíčem je, jaký styl zvolíte, a poté sehnali ve stejném stylu i další příslušenství.

Sprchové kouty

Sprchové kouty jsou brilantní úsporou místa pro menší koupelny, ale stejně dobře se hodí i do větších koupelen, kde je umístěná také vana. Člověk si pak může vybrat, zda si dá horkou lázeň nebo se jen osprchuje. Dnes je možné vybírat z mnoha velkostí, tvarů, s vaničkou, bez vaničky, způsobů zavírání dveří, tloušťky skla a samozřejmě podle rozpočtu. Každému může vyhovovat něco naprosto jiného. I v poměrně dostupných cenových relacích je možné dnes pořídit krásné a moderní sprchové kouty.

Obklady

Dávno neplatí, že koupelna má být od země až po strop osázená obklady. Dnes je i v tomto směru bohatý výběr a paní móda je docela vrtkavá. Dnes je naopak žádaná namísto obkladu kvalitní výmalba, případně kombinace. Na místa zatěžována vodou dát obklady, zbytek vymalovat. A opět nemusí jít pouze o klasické obklady, jak je většinou známe. Může se jednat o kámen, kombinace kachliček/cihel apod. Fantazii se zkrátka meze nekladou.

Zdroj obrázků: deringhall.com