Gumičky do vlasů jako univerzální pomocník do domácnosti. Použít se dají jako preventivní opatření před zabouchnutím dveří

Fotografie: BydlímeÚtulně

Gumičky do vlasů nebo obyčejné gumičky mohou v domácnosti pomoci s ledasčím. Díky těmto trikům se vyhnete riziku nechtěnému přibouchnutí dveří i dalším nepříjemnostem.

I přes veškerou snahu přenést všechny věci z auta domů na jeden zátah se někdy nezadaří a je třeba tuto cestu absolvovat vícekrát. V případě, že není nebo nefunguje dveřní zarážka, se vám vchodové dveře nejspíš pokaždé zavřou dřív, než k nim stihnete opět dojít. S tímto problémem vám však může pomoci gumička do vlasů. Díky tomuto malému pomocníkovi nebudete muset vchodové dveře neustále odemykat a nehrozí ani, že byste zůstali se zabouchnutými klíči trčet venku. Gumičky jsou navíc nepostradatelnými pomocníky v každé domácnosti. Inspirujte se těmito vychytávkami.

Jak použít gumičku na zámek dveří

Použití gumičky místo dveřní zarážky je opravdu velmi jednoduché a účinné. Gumičku jednoduše nasuňte na kliku v bytě. Následně ji natáhněte, překřižte a její druhý konec nasuňte na venkovní kliku. Vzniklý kříž uprostřed gumičky by měl přímo blokovat zobáček, který zavřené dveře drží v zárubni. Gumička tento prvek podrží v otevřené poloze, a díky tomu se dveře zcela nezabouchnou. Tento trik vám umožní procházet dveřmi, aniž byste museli neustále odemykat nebo tahat za kliku.

Další způsoby, jak využít gumičky v domácnosti

Gumičky do vlasů nebo obyčejné gumičky mohou posloužit víc, než že jimi uzavřete sáček, aby se jeho obsah nevysypal, nebo že jimi vybrané předměty stáhnete k sobě. Inspirujte se těmito jednoduchými triky.

Vylepšete ramínka ve svém šatníku

Aby vám oblečení pověšené na ramínku nepadalo, nasuňte na oba konce ramínka gumičku. To zajistí, že oblečení nebude z ramínka klouzat a naopak zůstane pěkně pověšené.

Fotografie: Pixabay

Nasaďte gumičku na plechovku s barvou

Pokud přes otevřenou plechovku s barvou natáhnete gumičku, vyhnete se riziku, že by štětec při položení na otevřenou plechovku spadl přímo do barvy. Gumičku můžete využít také k odstranění přebytečné barvy ze štětce, který jednoduše o hranu gumičky po namočení otřete.

Protáčení víka sklenice nebo kluzké prkénko

V kuchyni gumičku využijete v případě, že se vám nedaří otevřít víko sklenice. V takové chvíli nasaďte na víko gumičku. I s mokrýma rukama se vám podaří sklenici lépe uchopit a následně ji mnohem snadněji otevřít. Pokud vám klouže prkénko po kuchyňské lince, navlékněte na něj z obou stran gumičky. Díky nim bude prkénko držet na jednom místě.

Zdroj: Genialne

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]