Jak do malého bytu vměstnat pracovní koutek, jídelní i relaxační včetně ložnice? Stačí mít vysoké stropy

I do malého prostoru je možné vměstnat jak pracovní koutek, tak i ten jídelní, relaxační a ponechat si ještě prostot pro spánek, úložné prostory. Jedinou podmínkou jsou vysoké stropy, díky kterým je možné umístit do horní části úložné prostory ale i zónu pro spánek. Přinášíme vám pár skvělých nápadů, jak takový malý prostot zařídit.

Relaxační koutek

Pokud si koupíte malý byt či domek, kde není problém s vysokými stropy, pak se dá rovnou čarovat i omezenými prostory. Tento byt nemá ani 30 metrů čtverečních, přesto do něj majitelé vměstnali vše, co souvisí s jejich životním stylem.

Jídelní koutek

Vzhledem k malým rozměrům bytu si původně neměli jeho majitelé kam sednout při jídle. Maximálně na pohovku, což je dost nepohodlné během jídla a nepraktické. Jídelní koute tedy vyřešili chytrým způsobem. V podstatě jde o dva elegantní delší stoly, které stojí podél zdi, jako barový pult. V případě potřeby se promění na prostornou jídelní plochu.

Úložný prostor

Skříně na pravé straně slouží jako jedna velká šatní skříň s extra úložným prostorem pro knihy a další věci. Pro snadnější dostupnost je instalován posuvný žebřík, takže je možné dosáhnout na každé místo v místnosti. Také oblast pod schodištěm slouží jako úložné místo.

Posuvný žebřík 

Ložnice

Schody vedou do ložnice v horní části místnosti, tudíž vysoké stropy jsou skutečně velmi žádané, pokud si pořizujete malé bydlení. Takové chytré řešení se dnes hodně používá při stavbách mini domků. Zkrátka stačí zvednout strop a získat místo v horní části. Dokonce zbylo i místo, pro útulný pracovní koutek. V této domácnosti byl promyšlen a moudře rozvržen každý kousek.

Kuchyň a koupelna

Hned jakmile vstoupíte do bytu, ocitnete se v kuchyni, kde je na pravé straně ještě koupelna s toaletou. Kuchyně má všechny důležité spotřebiče a zbylo i místo na pračku. Určitě jste si všimli, že je vše čisté, jednoduché, prosvětlené a přirozené. Ačkoliv je byteček velmi malý, je vzdušný a útulný. Pro zbytečnosti není místo.

Obrázky: nonagon