Před zahájením topné sezóny je vhodné nejprve sáhnout po fénu. Pár minut ušetří peníze

Fotografie: Depositphotos

Vyzkoušejte také tento jednoduchý způsob, jak ušetřit peníze během topné sezóny. Pomocí obyčejného funkčního fénu připravte radiátory k dalšímu používání.

Jakmile venkovní teploty pozvolna začnou padat k nule, bez vytápění se neobejdete. Aby radiátory fungovaly co nejúčinněji a zároveň nejekonomičtěji, měli byste je na další sezónu připravit. Pokud použijete fén, za pár minut vyčistíte i tu nejodolnější špínu a topení můžete kdykoliv zapnout. Pusťte se také do jejich úklidu a připravte se předem na nízké teploty.

Proč čistit topení

Vrstva prachu na topení i nečistoty mezi jednotlivými otvory nebo na jeho zadní části jsou nejen nevzhledné, ale také zdraví škodlivé. Pro astmatiky je pobyt v takovém prostoru často velmi nepříjemný a dráždivý. Čisté topení vám navíc umožní snížit náklady na vytápění vaší domácnosti. Docílit jeho perfektního stavu vám pomůže tento jednoduchý způsob jeho čištění.

Potřebné pomůcky k čištění radiátorů

Nemusíte nutně kupovat speciální čisticí prostředky plné chemikálií, které jsou škodlivé jak pro životní prostředí, tak i vaše vlastní zdraví. Namísto toho sáhněte po pomůckách ze své domácnosti. S jejich pomocí budou radiátory opět jako nové. Připravte si k jejich mytí libovolný hadřík, popřípadě prachovku, trochu vody a funkční fén, který vám pomůže zbavit se prachu i na těžko dostupných místech.

Jak vyčistit radiátory

Podle typu a tvaru radiátorů se postupy jejich mytí stejně jako vhodné pomůcky liší. Ideální je začít čištění pomocí navlhčeného hadříku. Zbavte se všech nečistot, kam až se s jeho pomocí dostanete. V dalším kroku se pokuste odstranit vrstvu prachu i další špíny použitím prachovky nebo připevněním hadříku k čisticímu ramenu.

Jaké palivo použít pro jaké účely?

radiátor
Fotografie: Pixabay

Pokud se nedostanete na všechna místa, sáhněte po fénu. Díky němu můžete vyfoukat všechny nečistoty i z těžko dostupných míst. Stačí ho nastavit na nejvyšší výkon a zamířit. Jakmile máte hotovo, vyplatí se ještě před zahájením vytápění radiátory odvzdušnit. K tomuto účelu slouží postranní ventil.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]