Nepříjemný zápach z odpadkového koše je minulostí. Díky kousku kartonu se ho nadobro zbavíte

Fotografie: Depositphotos

Vsaďte na trochu nečekanou kombinaci obyčejného tampónu a lepenky a zbavte se nepříjemného zápachu vycházejícího z odpadkového koše.

Platí i u vás odpadkový koš za jedno z nejodpornějších míst v domácnosti? Pak zbystřete, možná je to proto, že mu nevěnujete dost péče. Kromě pravidelného čištění udělají své také osvědčené tipy, které vás nebudou prakticky nic stát, protože při nich využijete věci, které už doma máte.

Pár principů zdravého koše

Odpadkový koš. Už samotná jeho představa neskýtá mnoho příjemného. Odhazují se do něj zbytky, kuchyňský odpad, v případě nutnosti obaly, použité věci z domácnosti. Není divu, že stačí chvíle a už se z něho line nelibá vůně. A kdo si vytáhne krátkou sirku při jeho vynášení, může jen doufat, že se plastový pytlík neroztrhne a svůj obsah nevyvrhne na koberec. A přitom stačí ohledně sbírání komunálního odpadu dodržovat několik zásad.

V prvé řadě jde podle portálu BetterHomesAndGardens o to, zvolit správný materiál a velikost koše, která bude odpovídat potřebám domácnosti. Dále ho v pravidelných intervalech vynášejte. Dříve či později nicméně stejně dojdete do bodu, kdy vám nezbyde nic jiného než koš manuálně vyčistit. Ať už se vám do něj něco vylije, sáhnete na něj zašpiněnýma rukama nebo se odpadky v něm rozhodnou žít vlastním životem. Předcházet takovým situacím lze výběrem správně velkého pytle či třeba pořízením odpadkového koše s automatickým odklápěním.

Citron a hřebíček jako domácí osvěžovač vzduchu. Poradí si i se zápachem v ledničce a komáry

Triky proti zápachu z odpadkového koše

Kromě zřejmého vymytí koše saponátem můžete pro eliminaci pachů a vydezinfikovaní jeho vnitřku použít antibakteriální čistidlo. Stejně dobře ale poslouží i třeba pasta z jedlé sody nebo octový roztok. Abyste měli jistotu a vyhnuli se nepříjemným odérům, radí portál DomekIOgrodek vložit na dno koše vatový tampon nasáknutý vonným esenciálním olejem. Stačí na tento savý materiál kápnout tři nebo čtyři kapky vámi zvoleného esenciálního oleje (ideální jsou citrusy či eukalyptus) a umístit jej do koše.

odpadkový koš
Fotografie: Freepik

Další výhodou je, že esenciální oleje odpuzují hmyz, což hlavně v kuchyni také oceníte. S vlhkostí, jež se někdy může objevit na dně koše, a přidruženým zápachem si také poradí kousek kartónu. Jednoduše si připravte karton o velikosti dna vašeho koše a umístěte ho pod sáček. Případná uniklá kapalina se do něho nasákne. A nezapomínejte, že některých věcí je do odpadkového koše škoda – jednou z nich je i kávová sedlina, která poslouží rostlinám, jak jsme psali na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*