Jak se zbavit myší – poradíme vám preventivní opatření i domácí prostředky, které je udrží od vašeho domu dál

Mít doma nebo na chalupě myši není rozhodně žádná výhra, kdo měl někdy tyto nezvané hosty u sebe na návštěvě, určitě to potvrdí. Mnohem lepší než se jich pak zbavovat je těmto problémům předcházet. Jsou zdrojem mnoha nemocí. Proto vám přinášíme tipy nejen jak se jich zbavit, ale jak jejím nájezdům předcházet.

Znovu byste to určitě řešit nechtěli. Jednou bohatě stačí. My jsme to například vyřešili pořízením kočky, ale ne každý je kočkomil, a proto přinášíme bohatší nabídku možností.

Preventivní opatření + zbavení se myší

Nenechávejte zbytky jídel

Je-li u vás větší pravděpodobnost výskytu myší, nenechávejte nikde nedojedky a nezabalené jídlo. Klíčové je udržovat doma či na chalupě neustálý pořádek a opatřit si obaly na potraviny. Snažte se často vynášet odpadky, kde by zbytky jídel, jako jsou slupky a ohryzky mohly být. Kontrolujte i nedojedky dětí – mnohdy mají v aktovce nesnědenou svačinu a uklízejte i misky domácích mazlíčků.

Ucpěte všechny škvíry

Myš je potvora a dokáže se prokousat snad všude. Utěsněte veškeré otvory, kudy by se mohly dostávat. My jsme to řešili i tak, že jsme do hmoty na zazdění děr přidávali hřebíčky či střepy. Vhodná je také polyuretanová pěna.

Kupte si plašičku myší

Jsou to de facto elektronické krabičky, které plaší myši. Nicméně máte-li doma psa nebo kočku, může to být pro ně docela otravné. Člověk tyto zvuky neslyší, ale zvíře ano.

Přilákejte predátory myší

Pokud si vyloženě nechcete pořizovat kočku (nám to pomohlo), protože myši ji cítí, pak přilákejte do vaší blízkosti jiné její predátory. Může to být lasička, která se usadí u vás na zahradě, káňata, poštolky, sovy – záleží, kde bydlíte. Případně buďte vlídní na kočku vašich sousedů.

Pepermintový olej

Pepermintový olej je takový svatý grál – odpuzuje myši. Takže působí jako preventivní opatření. Pokud jsou už myši uvnitř, pro kus žvance vydrží ledacos. Namočte do peprmintového oleje kus látky a rozmístěte všude tam, kde se obáváte, že by mohly myši do domu vniknout.

Aviváž

Myši nesnáší ani pach (pro nás líbezná vůně) aviváží. Většina komerčních aviváží je totiž plná chemie a ony to cítí. Opět namočte kus látky a umístěte po domě, včetně blízkosti odpadkového koše.

Myší se můžete také zbavit cestou násilí – jedy a chemické odpuzovače, lepící či sklapovací pasti, ale i humánní cestou, jako jsou domečky. Lepící pasti za sebe nedoporučuji. Zkusila jsem to jednou a nikdy více. Do 5 nastražených pastí se 4 chytly. I když jsou myši prevíti a roznáší různé bakterie, to pištění, když se přilepí, vám nepřeji slyšet.

Pak ji musíte stejně zabít (hodit do kýble s vodou a utopit) případně pak skalpovat. Odlepit od pasti totiž nejde. Je to trápení živého tvora. Navíc se pak musíte mrtvolek zbavit (třeba je spálit) a důkladně umýt místo činu a ruce. Záleží jen na vás. Preventivní opatření vás uchrání od řady nepříjemností a slziček. Protože já jsem každého Jerryho obrečela. Vyřešilo to až pořízení kočičky. Pach kočky myši nesnáší, i když se jednalo o mrňavé kotě, které ještě neloví, odstěhoval se Jerry s celou famílií bůh ví kam…

Obrázek: pixabay