Malými předměty zloději značkují vytipované domácnosti. Před nežádoucí návštěvou je třeba se chránit

Fotografie: BydlímeÚtulně

Pokud plánujete na delší dobu odjet ze svého domova, ujistěte se, že jste svůj byt zabezpečili před případným vloupání zlodějů. Tito nevítaní hosté ví, do kterého bytu se vloupat.

Přestože se zdá, že činnost zlodějů vykrádajících společné prostory panelových domů nebo prázdné bytové jednotky byla nahrazena on-line podvodníky, ve skutečnosti je opak pravdou. Aby měli jistotu, že je při akci nic nepřekvapí, předem si danou nemovitost vyhlídnou a označí. Takto mají stoprocentní úspěch téměř zaručen.

Jak zloději označují byty

Pokud ve svém okolí začnete potkávat podezřelé osoby, které nikde poblíž nebydlí, měli byste se mít na pozoru. Nejspíš se snaží vyhlédnout si vhodné místo pro svůj další lup. K označení vytipovaných bytů často používají malé předměty, jako šroub, kousek lepicí pásky nebo jiný menší předmět. Jakmile svůj byt opustíte, předmět z kliky spadne, páska se přetrhne a zloději ví, že je váš domov prázdný.

Stejným způsobem tento trik funguje i naopak. Pokud mají podezření, že je domácnost opuštěná na delší dobu, stačí tímto způsobem zajistit kliku nebo klíčovou dírku a další den výsledek zkontrolovat. Pokud je předmět stále na místě a páska je neporušená, znamená to, že dovnitř ani ven nikdo nevešel. Mohou tak byt snadno a nerušeně navštívit.

Jak zabránit vloupání zlodějů

Existuje mnoho způsobů, jak se před nežádoucí návštěvou těchto nevítaných hostů chránit. Jedním z nejúčinnějších, ale nejnákladnějších je instalace bezpečnostních zařízení v podobě kamerového systému nebo zvukového alarmu, jež reagují na pohyb. Hluk, který tato zařízení způsobí, může zloděje zahnat a odradit od jejich úmyslů.

Prázdná krabice přede dveřmi je vykutálená finta zákeřných zlodějů. Je to jejich metoda pozorování

zloděj dveře
Fotografie: Freepik

V případě, že svůj domov opouštíte na dlouhou dobu, vyplatí se také poprosit sousedy nebo rodinné příslušníky, aby se čas od času vydali na jeho kontrolu. Mohou to spojit s vybíráním poštovní schránky a zaléváním pokojových rostlin. Jestli se bojíte noční návštěvy zlodějů, umístěte na kliku od dveří prázdnou sklenici. Jakmile dveře někdo otevře, sklenice spadne a rozbije se. Zvuk vystraší zloděje a vás zaručeně probudí.

Zdroj: Domek i Ogrodek

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]