Jak uspořádat dětskou nejen narozeninovou párty

Plánujete v brzké době narozeninovou oslavu svého dítěte? Ať už jde o narozeniny či jinou dětskou párty, je potřeba mít vždy připravenou nejen výzdobu, ale i vhodné občerstvení a zábavu. Dnes se zaměříme, jak takovou párty pro naše nejmenší uspořádat.

Zvolte si téma

Co si určitě zaslouží pozornost je téma oslavy v souvislosti, zda jde o narozeniny, párty za skvělé vysvědčení či jiný druh oslavy. Jakmile máme v tomto ohledu jasno, můžeme pustit uzdu fantazii a vybrat i téma k dané oslavě – pirátská, párty pro princeznu, Mimoni, Hello Kittty, Ledové království a jiné dětské oblíbené postavičky a pohádky. Investuje do výzdoby i kostýmů. Rozzářená dětská očka určitě za tu námahu i investici stojí. Šikovnější zvládnou kostýmy vyrobit doma sami.

Nezbytné doplňky

K nezbytným doplňkům patří bezpochyby frkačky, balónky, konfety, svíčky na baterku (přeci jen opatrnost je na místě), bublifuky a papírové či plastové nádobí různých barev či vzorů.

Zábava

Mějte rozhodně připravený pro děti program, samy se ještě zabavit neumí – tedy umí, ale vám by se to líbit nemuselo. Zábavu mějte připravenou nejen pro děti, ale i jejich rodiče, pokud na oslavě budou také.

Co se týče dětí, nikdy se neomrzí kouzelníci, klauni, šermíři, bublinková show, tvarování balónků, malování na obličej apod. Buď se toho ujme někdo známý, případně si lze tuto zábavu objednat. Mějte dostatečnou zásobu nafukovacích hraček a podle počasí i možností pobývat na zahradě i stříkací pistolky.

Co by dále nemělo chybět na dětské párty, je hudba. Klidně rozjeďte dětské disco. Dětem se bude líbit, ať jsou jim 4 nebo 8 let.

Jídlo, dobroty, nápoje

Občerstvení rozhodně nepodceňujte. Připravit můžete pohoštění formou švédských stolů – sladké, slané a každý si bere na co má chuť. Hezky vypadají barevné muffiny/cupcaky, doma pečené sušenky, vafle, lívance, dezerty zdobené lentilkami, papírové kornouty, želé, domácí lízátka, zmrzlina z jogurtu, pudink apod. Přikláníme se spíš ke zdravější verzi připravované podomácku. Vhodné jsou také barevné ovocné špízy.

Aby sladkostí nebylo příliš, nezapomeňte na domácí sýrové tyčinky, mini pizzu, langoše, párky v lístkovém těstě apod. Připravit můžete i zdravou svačinku – sendviče, ale ne jen tak nějaké. Můžete je vykrájet ve tvaru kytek, srdíček, zvířátek.

Ptejte se rodičů

Než přijdou k vám na párty děti, ptejte se jejich rodičů, zda některé z dětí nemá alergii na určité potraviny. V tomto případě budete muset připravit dobroty s maximální opatrností anebo tak, aby bylo na výběr z klasiky a speciálního občerstvení.

Obrázek: pixabay.com