Jak zařídit svůj domov ve stylu Feng-šuej za jediný den

Pokud toužíte po zdravějším a šťastnějším životě, pak musíte začít u sebe. Se zdravím a spokojeností souvisí zdravý životní styl a to, jak člověk bydlí. Prostředí, které ho dnes a denně obklopuje.

Změnit za jediný den jídelníček není sice nemožné, ale moc se to nedoporučuje. Doporučuje se začít pozvolna a položit základy. Stejné je to s bydlením. Kompletně svůj domov za jediný den nepředěláte, ale můžete se přiblížit stylu feng-šuej a postupně pak ještě ladit nedostatky. Jak za jediný den zařídit svůj domov ve stylu, kde se budete cítit dobře a šťastní?

Hlavní dveře

Začít musíte u hlavních dveří, protože ty uvidíte po návratu domů, jako první. Mimo jiné je uvidí také ostatní, kdo k vám přijde. Hlavní dveře by měly být bezpečné (vyměňte poškozené či opotřebené zámky) a bez viditelného poškození. Dejte si tedy záležet, aby byly vaše vchodové dveře nejen plně funkční a bezpečné, ale i čisté a upravené.

Vstupní prostor

Hned po hlavních dveřích je to vstupní prostor, který má být atraktivní a přehledný. Pořiďte si tedy organizační boxy, dostatek úložného místa pro obuv a co do předsíně nepatří, ukliďte. Zeptejte se sami sebe: Co vidím, když vstoupím do svého bytu? Působí to harmonicky? Vypadá to jako čistý a upravený byt/dům?

Kuchyně

V ideálním případě by měla být kuchyně zásobována zdravými potravinami. Zvláštní pozornost věnujte lednici a spižírně. Vše by mělo být přehledné, zorganizované a žádné zbytečnosti. Chybět by neměly v kuchyni bylinky a koření. Kuchyňský jídelní stůl je lépe oválného tvaru, pokud jej nemáte, zvolte alespoň kulaté prostírání a další oblé tvary. Hrnce a pánvičky mějte schované včetně odpadkového koše.

Obývací pokoj

V obývacím pokoji je opět mít pořádek a správně uložené věci tak, aby vše bylo co nejvíce relaxační a uklidňující. Není ani moc vhodné příliš vystavovat elektroniku, samozřejmě nemusíte TV či domácí kino přikrývat, ale pokuste se alespoň ukrýt zástrčky a kabely. Sedací soupravu umístěte čelem ke dveřím, pokud to není možné alespoň zajistěte, aby dveře nebyly za zády. Stůl by měl být čistý a nepoškozený. Ideálně by na něm měly být živé květiny (v žádném případě ne suché). Rostliny v obýváku volte s kulatými listy.

Bytové doplňky

K bytovým doplňkům, které jsou obvyklé pro styl feng-šuej patří přírodní solné lampy, zdravé rostliny, měkké textilní předměty a nábytek, umění, které podporuje zdraví. Mnohdy stačí uklidit, opravit, přestavět nábytek a přidat drobnosti. Budete se divit, ale i takové maličkosti učiní s energií v domě hodně.

Obrázky: quickenloans, pixabay