Jako překvapení pro své dcery otec přes víkend předělal jejich dětský pokoj

Mít v rodině kutila může být pěkně nebezpečná věc. Když takového člověka necháte doma několik dní bez dozoru, výsledek jak předělá pokoj, vás může hodně nemile překvapit. Ale kutilové svedou domácnost také originálně vylepšit. A přesně to se povedlo Adamu Hedlockovi, který využil skutečnosti, že poslal své dcery i s manželkou na víkend k prarodičům, a mohl tak jejich pokoj nerušeně přetvořit k obrazu svému.

Dcery jsou pro Adama vším

A tak si moc dobře uvědomuje, jak důležité je pro ně stejně jako pro všechny ostatní děti prostředí, ve kterém vyrůstají. Dětský pokoj by měl být nejen bezpečný a ergonomicky vhodný potřebám dítěte, ale také odpovídajícím způsobem vyzdobený a podnětný. „Kdybych měl syny, pokoj by samozřejmě vypadal úplně jinak, tohle je prostě holčičí sen,“ komentoval svůj výtvor Adam na sociální síti, na které obrázky pokoje sdílel.

Dětský pokoj jak má být

Odborníci Adama za jeho úpravy chválí, vhodná je podle nich síť nad postelí i prostor na prolézání, kde se dítě může schovat. Pokud jde o dětský nábytek, který je běžně k dostání, zejména ten levnější podle nich nemusí být pro děti vhodný. I proto je někdy vlastní výroba vhodná varianta. Podle odborníků by dětský pokoje měl být:

  • Bezpečný v obou významech tohoto slova – děti by se v něm měli cítit v bezpečí, a zároveň by v něm neměly být věci pro děti nevhodné či nebezpečné.
  • Světlý, nejlépe přirozeným světlem, nebo alespoň vybavený kvalitním umělým osvětlením.
  • S prostorem pro učení i zábavu, nejlépe odděleným, aby se dítě naučilo, že povinnosti a volný čas je třeba oddělovat.
  • Připravený na to, že dítě poroste. Nábytek dětského pokoje by mělo být možné růstu dítěte přizpůsobit, zejména pokud jde o stůl a židli, které dítě využívá ke studiu či kreslení.

Zvládnete to i vy

Pokud si myslíte, že je Adam profesionální řemeslník, a tak pro něj výroba pokoje byla hračka, jste na omylu. Adam se totiž živí jako programátor a pokoj se rozhodl sám vyrobit hlavně proto, že se mu nepodařilo sehnat nic, co by přesně odpovídalo jeho představám. A je přesvědčený o tom, že s trochou úsilí něco podobného svede každý. Třeba i vy.

Fotografie: GNDxero

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]