Jednoduché způsoby, jak přinést originální skandinávský styl do vašeho domova a neutratit moc peněz

Fotografie: Freepik

Skandinávský design je jedním z populárních stylů posledních let. Snadno si ho můžete vytvořit také u sebe doma, stejně jako jiné interiérové designy z celého světa.

Cílem skandinávského designu je pomoci obyvatelům zlepšit jejich život, aby se necítili zahlceni výraznými barvami a nepořádkem. Pomáhá lidem využít každý centimetr v domě, aniž by ho ale zaplnili zbytečnými věcmi.

Stačí jeden kousek v tomto stylu a místnost bude vypadat jinak

Můžete se vydat několika směry, aby to odpovídalo přesně skandinávskému stylu. Někdy stačí přidat moderní pohovku nebo si k jídelnímu stolu zvolit židle se zúženými dřevěnými nohami. Jednou z hlavních charakteristik skandinávského designu je právě pohovka. Trávíte na ní spoustu času nejen čtením, ale také je to místo, kde odpočíváte po náročném dni nebo si zde dáváte kávu s přáteli. Skandinávský obývací pokoj upřednostňuje pohodlné a zároveň jednoduché sezení.

Skandinávský design se vyznačuje funkčností a minimalizací nepořádku. Pořiďte si ty správné stoly, do kterých ukryjete předmět denní potřeby, ale i ty, které nepoužíváte tak často. Skandinávské země jsou chladné a tak jejich design není kompletní bez pohodlné deky a přikrývky. Uháčkovat nebo uplést si tak můžete vlastní, podle vašich představ. Někdo už si bez své oblíbené deky neumí představit večer na gauči.

Fotografie: Freepik

Byt nebo dům zútulněte uměleckými díly a dekoracemi

Výběr uměleckého díla může být jednou z nejzajímavějších částí, jak do domu nebo bytu zahrnout trochu Skandinávie. Může to být náročný úkol, protože severská díla jsou jednoduchá, s odstíny bílé, šedé, hnědé a mají dostatek bílého prostoru.

Skandinávský design vyžaduje světlé prostory se spousto přirozeného světla. Zimní měsíce ale znamenají jeho omezení. Proto si domů pořiďte několik lamp, aby bylo světlo všude kolem vás, až se setmí. Rozhodně tento design podpoříte velkými okny v každé místnosti a francouzskými okny vedoucími do prostorné zahrady.

Skandinávské designové prvky zahrnují monochromatické barvy, světlé a prostorné místnost, kterým dominuje přirozené světlo. Teplé dřevo a nábytek, který je pohodlný a zároveň funkční – to jsou rysy skandinávského stylu.

Fotografie: Freepik

Tento styl je moderní a zároveň funkční

Skandinávskému stylu neschází elegantnosti a praktičnost. Omezuje nepořádek a vizuální hluk a v nábytku v tomto stylu se budete cítit pohodlně i několik hodin. Design ze Skandinávie používá jednoduché barvy – šedou, bílou, černou a hnědou. Některé kusy nábytku mohou mít odvážnější akcent.

Pro tento styl je také typické, že nepočítá se záclonami ani závěsy na oknech. Skandinávský design tak nebude pro každého. Milovníci dřevěného nábytku ale budou nadšení, protože v tomto stylu je téměř vše ze dřeva. Doplňky, které doplní skandinávský styl, jsou povětšinou vyrobené z kůže nebo kovu a perfektně tak dolaďují interiér místnosti. Jako výraznější barvy se hodí červená, žlutá, nebo tyrkysová. Nebojte se ani takových doplňků, jako jsou svíčky, suché květiny nebo větve.

Je velmi jednoduché si utvořit domov podle skandinávského stylu. Snad neoblíbenější obchod s nábytkem, který se nachází všude na světě, může potvrdit, že v jednoduchosti je krása. Někdy stačí byt nebo dům ozdobit vhodnými doplňky, abyste se cítili dobře. Navíc si tak ušetříte také starosti s úklidem a v otevřeném prostoru se vám bude lépe dýchat.

Do redakce Bydlimeutulne.cz se přidala během svých studií a práce redaktorky ji tak nadchla, že se rozhodla zůstat. Její v... [Více o autorovi]