11letá dívka kompletně zrenovovala starý karavan. Užívá si tak své první plnohodnotné zázemí

Fotografie: Oliver Dixon / Creative Commons / Attribution-Share Alike 2.0

Renovovat starý karavan se rozhodla dívka školního věku z města Attica ve státě New York. Na jeho pořízení si sama ušetřila a karavan koupila od souseda.

Děti ve věku 11 let mají své obvyklé koníčky. Sportují, nebo se třeba věnují počítači. Avšak Lauren Nelson je dívka s talentem pro design. Už v tomto věku se na internetu inspirovala a zamilovala se do takzvaných tiny house, malých domků. Představa, že by mohla mít na pozemku rodičů své vlastní útočiště již v tomto mladém věku, ji přímo nadchla. Střádala si dolar po dolaru, aby měla nějaké vlastní úspory, až ta chvíle nadejde. A přišla. Své kreativní schopnosti tak měla Lauren možnost povýšit na novou úroveň.

Když sní dítě o vlastním zázemí

K vlastnímu malému domovu, se zázemím rodného domu a rodičů, se dnes uchylují stále mladší a mladší lidé. Zejména v USA. Jedenáctiletá Lauren chtěla mít svůj malý příbytek, v němž by trávila volný čas. Jednou si v časopise povšimla dodávky VW, jejíž cena byla 650 dolarů. Otec ji však upozornil, že za tu cenu si může pořídit vlastní karavan, uvádí web MyPositiveOutlooks. V Lauren se tato myšlenka zakořenila a dívka byla připravena karavan koupit a renovovat.

A pak se to stalo – soused prodával necelých 7 metrů dlouhý karavan. Ten nebyl v příliš dobrém stavu, a tak prodávající požadoval jen 500 dolarů (necelých 12 tisíc Kč). Cena to byla dobrá, i tak však přesahovala dívčin rozpočet. Ale podařilo se jí usmlouvat slevu, takže pořizovací cena činila 400 dolarů  (přibližně 9 500 Kč). Obchod byl uzavřen a Lauren, navzdory nezkušenosti s manuální činností, se rozhodla zahájit svůj projekt a přistoupit k renovaci. K té však byly potřeba další peníze. A tak Lauren musela šetřit a šetřit.

Manželé si splnili sen o levném bydlení v důchodu. Elegantní malý domek nabízí i koupelnu a krb

Splnit si přání znamenalo renovovat starý karavan

Některé vybavení dostala dívka jako dárky od svých rodičů, jiné použili z domova a také z kůlny. A tak měla tato dívenka školního věku možnost pokračovat ve vytváření svého vysněného malého domova. Inspiraci pro vytvoření vhodného interiéru našla Lauren při sledování televize v pořadu Tiny House Hunters. Uvnitř převládá bílá, šedá a černá barva a jednoduchý styl. Je tu zřízen útulný obývací pokoj, ložnice se čtyřmi lůžky, koupelna a kuchyň. Vše je zorganizované velice prakticky.

Našlo se místo i pro úložné prostory ve všech částech domku, jak uvádí web NYPost. Domek Lauren nazvala „Camp Hygge“. Trpělivost, ctižádost a oddanost své věci je u tak mladého teenagera obdivuhodná. Díky těmto vlastnostem a pomoci rodičů a kamarádů měla dívka za dva měsíce své vlastní útočiště připravené k nastěhování. A cesta k renovaci karavanu byla její cennou zkušeností. Další nedospělá dívka zrekonstruovala karavan s nízkými náklady ve věku 14 let – na webu BydlímeÚtulně jsme o ní také psali.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*