Kde v bytě by měly být květiny? Jednoduchá pravidla feng shui poradí

Fotografie: Freepik

Feng shui nám nabízí řadu tipů, kam umístit kterou rostlinu. Rostliny mají energetickou výkonnost, která je závislá právě na tom, kde jsou.

Věděli jste, že pokud dáváte květiny přede dveře, měli byste umístit květináče s rostlinami na obě strany? Budou pak sloužit jako energetický filtr a budou mít vliv na osoby, které k vám domů zavítají. Nejvíce se doporučují aromatické rostliny jako je máta nebo takové, které mají ochranitelské vlastnosti. To je třeba Sternbergova bylina.

Do chodby patří fíkus nebo kapradina

Chodba je většinou špatně osvětlený prostor. Z toho důvodu by v chodbě měla být například kapradina. Nebo filodendron či fíkus. Tyto rostliny zahřívají místnost a podporují v ní pozitivní energii. Je dobré je stejně jako v případě vchodových dveří umístit na obě strany chodby tak, aby vytvořily klikatý tvar. Ten zabraňuje úniku energie.

Fotografie: Freepik

Pokud máte obývací pokoj na sever nebo severovýchod, měly by tam být rostliny jako břečťan, řezačka nebo zlaté epipremnum. Tyto rostliny přináší finance. Tyto druhy rostlin navíc poskytují energii jang, která je dynamičtější a proto vhodná pro tuto místnost. V případě, že máte obývák na východ, hodí se sem například máta peprná nebo begonie. Vhodná je také zdraví podporující aralia nebo japonská fatsia.

V ložnici to s květinami nepřehánějte

V místnosti, kde spíte by nemělo být více jak dvě rostliny. Je známé, že rostliny absorbují kyslík a produkují oxid uhličitý a to ovlivňuje naše zdraví a relaxaci. Naopak v kuchyni se rostliny doporučují. Měli bychom si vybrat rostliny odolné vůči vysokým teplotám, protože je pravděpodobné, že při vaření bude v místnosti větší teplo než v celém domě. Každopádně květiny do kuchyně jsou skvělou volbou.

Rostliny si můžete dát i do koupelny. Z hlediska feng shui je to nejnegativnější místnost. Vyberte sem rostliny, které mají rádi vlhkost, tedy bambus nebo kapradiny. Ostatně pokud máte doma vlhko, můžete tyto rostliny zvolit i do jiných místností. Nesmíme zapomenout na okna a balkony. Rostliny tu působí jako energetické filtry a navíc dodávají interiéru útulnost. Díky své přirozenosti mají pozitivní vliv na relaxaci.

Zdroj: Goodhousekeeping