Koupelnový nábytek – který je nejlepší?

Koupelnový nábytek si zaslouží stejnou pozornost, jako jiné části vybavení domácnosti. Je stejně tak důležitý, jako třeba stůl, sedací souprava nebo postele. Který je ten nejlepší z pohledu vkusu vám určitě neporadíme, protože sto lidí – sto chutí, ale pomůžeme vám zaměřit se na nejdůležitější body ve výběru koupelnového nábytku.

Ať už zvolíte jakýkoliv materiál, barvu či design pamatujte na to, že by měl být koupelnový nábytek odolný a hladký. To z toho důvodu, aby v něm nemohly ulpívat nečistoty a bakterie. Je v podstatě jedno, kterému matriálu dáte předost, pokud bude splňovat tyto požadavky:

  • Odolnost
  • Snadná údržba
  • Dlouhá životnost

Oblíbené je dřevo

Trendem dneška je bezesporu dřevo. Netýká se to pouze koupelen, ale i dalšího nábytku a podlah. Z tohoto důvodu je stále aktuálnější ochrana proti vlhkosti a stojaté vodě, při případné havárií. Koupelnový nábytek ochráníte před stojatou vodou tak, že bude zavěšen na zdi v úrovni minimálně 10 cm nad zemí nebo budou nožky nábytku z jiného (odolného) materiálu – plast, nerez.

Jak vybrat koupelnový nábytek

Ať už si zvolíte dřevo, plast nebo sklo vybírejte nábytek dle dispozičního řešení. Budou-li skřínky umístěny blízko kontaktu s vodou (sprchový kout, vana) vyberte odolný materiál. Aktuálně na trhu najdete výrobky ze dřeva, skla, plastu, laminátu, kovu a další.

Je pouze vaší volbou, zda se rozhodnete koupelnu zařídit pomocí solitérních skřínek nebo dáte přednost hotovému setu, který obsahuje vše potřebné: skřínky, umyvadlo, zrcadlo, poličky, koš na prádlo apod. Nákup koupelnového setu dokáže mnohdy ušetřit značné množství financí – jejich výrobci nabízejí sestavy se slevami. Nevýhodou hotového setu mohou být větší nároky na prostor a daleko menší možnosti kombinačních řešení.

Obrázek: pixabay.com