Lis na PET láhve a plechovky do každé domácnosti

Když se vysloví PET láhev či plechovka, každý ihned ví, oč jde. Většina lidí se s nimi setkává téměř denně. Jakmile nám doslouží – dojde pití, ztrácí však veškerý význam, tak se jich zbavujeme. V posledních letech se klade velký důraz na recyklaci a třídění odpadů, což je určitě správně. Pokud se i ve vaší domácnosti pravidelně nacházejí PET láhve, pravděpodobně si kladete otázku, co s nimi? Proto vám přinášíme rady a tipy, jak se jich zbavit a přitom neškodit.

PET láhve poskytují nespočet dalšího využití. Uvažovali jste někdy nad tím, že je můžete následně využít k originálním doplňkům, jež by zdobily a sloužily vaší domácnosti? Je-li ve vás jen trochu kreativního ducha, lze plastové láhve dále využít na výrobu dekorací či plastových květináčů, které se následně mohou ozdobit barvami, nalepit na ně kamínky, zrnka kávy či mušličky. Pokud se vám nechce nic vyrábět nebo máte odpadu tohoto typu v domácnosti až přespříliš, pořiďte si lis na PET láhve.

Lis na plastové láhve a plechovky

Plasty mají jednak nízkou měrnou hmotnost a navíc jsou snadno zpracovatelné. Po skončení jejich životnosti mohou projít až několikanásobnou recyklací nebo být dokonce využity pro zpětné získávání energie – výroba tepla a elektřiny. Když srovnáme PET láhev a papír, je schopná na skládce vydržet mnohonásobně let déle. Nebudeme si přece ničit životní prostředí, když s tím lis na plechovky a plastové láhve dokáže v okamžiku zatočit.lis-na-plechovky-ecopress-2

Co spojuje PET láhve a plechovky?

Plechovky a plasty zabírají v odpadkovém koši mnoho místa a navíc je spojuje jeden fakt. Znovupoužití recyklovaných kovů dokáže uspořit až 95% energie potřebné pro výrobu plechovek z primárních rud. Každá jednotlivá nápojová plechovka obsahuje minimálně 50% recyklovaného materiálu. Zatímco dříve jste museli před vyhozením na PET láhev či plechovku šlápnout, aby zabírala co nejméně místa – dnes vám stačí použít lis na plastové láhve a plechovky. Tímto ušetříte nejen místo doma, ale i ve sběrných nádobách a následně sběrném vozidle.

Obrázek: pixabay.comecopress.cz