10 nápadů na luxusní ložnici, které jí dodají atmosféru pětihvězdičkového hotelu

Fotografie: Pexels

Chcete mít ložnici jako z luxusního hotelového pokoje? Pokud ano, pak jste tu správně. S těmito 10 nápady bude vaše ložnice vypadat luxusně, aniž by to vysušilo váš bankovní účet.

Postel s nebesy a dlouhými záclonami

Může se zdát, že se taková postel v malém pokoji nebude vyjímat. Ale je tomu právě naopak. Postele s nebesy dodají elegantní vzhled jak velké prostorné ložnici, tak té malé. V menším prostoru dodají nebesa na útulnosti.

Koupelnu přesuňte do ložnice

Pokud se nepotýkáte s problémem nedostatku místa v ložnici, pak je přesunutí vany skvělým nápadem. Pokoj tak okamžitě dostane hotelový nádech. Vlastně to bude i velice praktické, pokud je vaše koupelna příliš malá pro vanu.

Vybavte se úložnými prostory

Toto je top tip pro to, aby jakýkoli pokoj vypadal elegantněji a luxusněji. Je důležité, aby nepořádek nebyl všem na očích, ale aby byl někde za dveřmi schován. Samozřejmě nejlépe úhledně uklizen. Elegantní vzhled místnosti často narušuje nevzhledné nesrovnané věci.

Fotografie: Pixabay

Nebojte se pestřejších barev

Lidé často cílí na neutrální barvy, když chtějí, aby jejich domov působil luxusněji. Ve skutečnosti však odvážnější, dobře promyšlené barvy mohou působit ještě dražší a elegantnější. Třeba taková oranžová a modrá, tato kombinace sice zní šíleně, ale když se vyberou správné vzory a materiály, můžou naopak působit velice luxusně.

Vyhrajte si se zdmi ložnice

Taková tapeta může ložnici úplně proměnit. Bílé zdi nejsou vždy tou nejlepší volbou. Pokud vyberete vkusné tapety, které budou s vaší ložnicí v harmonii, nebo naopak budou kontrastovat, pak jistě neprohloupíte.

Fotografie: Pixabay

Recyklujte to, co již máte

Tohle je nejlevnější varianta, jak zkrášlit vaši ložnici. Jednoduše upravte to, co již máte. Můžete koupit barvu a natřít rám postele nebo celou skříň. Nebo cokoliv jiného. Buďte kreativní, fantazii se meze nekladou.

Skleněné dveře mezi ložnicí a koupelnou

Pokud vaše šatna či koupelna sousedí přímo s vaší ložnicí, pak je tento prvek určený přímo pro vás. Lepší vzhled než oddělení pevnou zdí dodá místnostem oddělení skleněnou přepážkou. Pokud můžete, rozhodně se toho nebojte a jděte do toho. Opticky to zvětší prostor a místnostem to přidá na eleganci.

Fotografie: Pexels

Čisté a jednoduché, toho se držte

Čistota a jednoduchost jsou klíčem k luxusní ložnici s hotelovým vzhledem. Ujistěte se, že všechny nevzhledné dráty a nepořádek mají někde své místo. Držte se hesla „v jednoduchosti je krása“. Pocit luxusu také dodá vůně z čerstvých květin, navíc to bude i perfektní dekorace.

Na čelu postele záleží

Stejně tak jako nebesa také čelo dodá posteli na eleganci. Navíc to bude i velice praktické a pohodlné při sezení na posteli. Například takový tmavě fialový samet na čelu postele vypadá skvěle. Toto může být místo, které opět buď sladíte s ostatním nábytkem, nebo naopak zvolíte něco kontrastnějšího a odvážnějšího.

Fotografie: Pexels

Pouhá změna povlečení udělá divy

Při vytváření dojmu luxusu a elegance musíte dbát i na to, co je na posteli. Můžete ji zaplnit spoustou chlupatých, hedvábných, vzorovaných a čistých polštářů. S tímto si opět může vyhrát dle libosti. Pokud ale budete mít hodně vzorové a barevné polštáře, vaše povlečení by mělo zůstat jednobarevné.

Zdroj: Redakce

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]