Luxusní bydlení ve staré jeskyni – vracíme se tam, odkud jsme přišli?

Myslíte si, že bydlení v jeskyni bylo pouze výsadou našich předků? Nenechte se zmýlit. V jeskyni se dá bydlet i dnes a navíc tak, že budete žasnout. Není to poprvé, co si někdo z touhy po vlastním bydlení v klidu a soukromí, udělal v jeskyni luxusní příbytek. Pojďte s námi do jedné takové jeskyně na návštěvu.

Hledáte nové místo k životu, ale jste již unavení ze starých nudných čtyř stěn a klasické střechy? Pak vás možná zaujme tento nově rychle šířící se trend, kdy se lidé začali vracet zpět do jeskyní, odkud vlastně i pochází.

Hotel v jeskyni

Tato jeskyně se nachází v Arkansasu a původně sloužila jako úložiště bomb. Pak však byla zrekonstruována na luxusní hotel, kde je možné ubytovat až 8 hostů v podzemním bludišti stalagmitů a stalaktitů. Majitel tam pochopitelně bydlí.

Nachází se tam i vodopád a venku se vám bude líbit možná ještě méně, než uvnitř. Během rekonstrukce bylo potřeba vyřešit mnoho věcí, se kterými se u běžné stavby nesetkáte, jako jsou odvodní a odkapávající systémy, velmi nákladná geotermální jednotka, která odvádí vlhkost a samozřejmě zajištění tepla.

Voda, která je z jeskyně odváděná pryč následkem kondenzace, je zachytávána do nádrží a prochází čistícím systémem. Pak je bezpochyby znovu používána. Je-li nádrž plná a voda nevyužitá, cestuje zbytek vody do bazénu a jezírka. Voda v jezírku je azurově modrá a plná ryb. Hotel je momentálně na prodej. Takže pokud máte 2,75 milionu dolarů a hledáte život v ústraní obklopení přírodou, pak neváhejte.

V jeskyni se nachází moderní vybavení, včetně rozlehlého obývacího pokoje, kde nechybí 75 palcová LED televize

Jeskynní kuchyně je určená nejen pro pana domácího, ale také pro hosty

 

Všechny pokoje jsou bohaté na přírodní skalní útvary, jelikož většina jeskyně byla zachována během všech fází budování a přestavby

Koupelna s toaletou 

Parkovací místo pro váš vrtulník

Obrázky: boredpanda