Mladý pár přestavěl starý autobus na unikátní domov, který by mohli závidět i milionáři

Fotografie: Bazi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Že si lidé přestavují velké školní autobusy, asi není úplně překvapením. Mladým partnerům ale stejně dobře posloužil i menší autobus určený pro kyvadlovou dopravu.

Ona bez předchozích zkušeností, on již trochu znalý života na cestách. Mladí partneři se skvěle doplňují i po ostatních stránkách a společný život na cestách si nemohou vynachválit. Za svůj domov si zvolili menší autobus, přesto v něm mají všechno, co potřebují.

Rozhodli se pro společnou cestu

Sarah a Mike jsou mladí partneři, kteří brázdí Spojené státy ve svém malém kyvadlovém autobuse. Poznali se na Floridě, kdy Sarah s životem na kolech neměla žádné zkušenosti. Ale Mike ano – svůj první autobus si postavil v období pandemie, nicméně ho prodal krátce předtím, než se se Sarah seznámil. Netrvalo ale dlouho a společně se rozhodli, že si vytvoří pojízdný domov.

Za kyvadlový autobus značky 2006 E-450 zaplatili něco málo přes 270 000 korun. Následně si stanovili nejen rozpočet, ale i deadline, kdy ho chtějí mít hotový. Obojí zvládli dodržet. O 90 dní a dalších 340 tisíc korun později již mohli vyrazit na cesty, jak uvádí pro portál MadlyOdd. A ve svém životním stylu chtějí setrvat co možná nejdéle. Finance na své cesty získávají tak, že Sarah vyrábí květinové náušnice a Mike hraje jako DJ.

Odvážná rodina se zabydlela v domově na kolech. Přestavěný autobus nabízí i obývací pokoj a kuchyni

Interiér vonící dřevem

Autobus nabízí obytnou plochu asi 18,5 m2. Na ni se partnerům podařilo vměstnat standardní vybavení domácnosti. Za prostorem řidiče je jídelní kout, snadno přestavitelný na druhou postel, naproti kterému je sprcha s toaletou. Za tímto prostorem následuje kuchyně i s vařičem a velkou lednicí. Zadní části autobusu vévodí postel se skříňkami pro uložení věcí.

I přes malou výměru nepůsobí interiér autobusu ani v nejmenším stísněně. Velký vliv na to má nejen stylová, ale zároveň minimalistická výzdoba, a dále také dřevěný obklad. Ten funguje zároveň i jako izolace, a to jak tepelná, tak zvuková, jak uvádí portál DřevoAStavby. Sen o cestování si podobně jako tito partneři splnil i mladík, jenž si přestavěl autobus i s krbem, o čemž jsme psali na BydlímeÚtulně.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*