Malé a zároveň ekologické domy jako skvělá varianta bydlení pro mladé lidi

Mnoho lidí, kteří se zabývají udržitelností zdravého životního, prostředí kvitují společnosti, které vyrábí takzvané malé ekologické domy. Podle odborníků je to jedna z možností, jak životní prostředí udržet čisté a zachovalé. Jednou z firem, která se na opravdu malé stavby zaměřuje, je rakouská společnost Wohnwagon. Ta staví obydlí o rozloze pouhých 8 metrů čtverečních. Jak takový domek vlastně vypadá a dá se v něm vůbec žít?

Dřevěný mini domek

Domky, které rakouská firma staví, jsou z udržitelných a přírodních materiálů. Nejčastěji tedy celodřevěné. Vzhled obydlí připomíná tak trochu miniaturní karavan. Má však veškerou potřebnou vybavenost, která zajistí velice kvalitní žití. Povrch domu je obložen dřevěnými latěmi a doplněn dokonce i o markýzu a kovové prvky, jako je stojan na květiny.

Okna jsou překvapivě dostatečně velká, a i díky nim je v interiéru dostatek světla. Dveře jsou rovněž prostorné a vyrobené ze dřeva a skleněné výplně. Izolace domku je zhotovená pomocí ovčí vlny, nemůže se tak stát, že majitel bude v zimních měsících uvnitř mrznout.

Kompletně vybavený interiér

Když vstoupíte do domku, jako byste se ocitli ve zmenšené podobě klasického domu. V miniaturním obydlí naleznete vše potřebné k životu. Místnost nabízí malé jídelní posezení.

K dispozici je i přívod vody, klasický dřez s pracovní plochou, a dokonce i komfortně vyrobený sprchový kout. Vše je kompatibilní a také lze většinu nábytku složit do skladnější podoby.

Majitel malinkého obydlí má možnost se zde i pohodlně vyspat na luxusně vyhlížejícím lůžku, které je také skladné. Tohle bydlení zajistí velice úsporný, a hlavně ekologický život. Jsou tyto domky skutečně naší budoucností? Nejspíš by se mnozí lidé museli značně uskromnit, aby byli schopní na tak malém prostoru dlouhodobě existovat. Za tento dům dáváme rozhodně palec nahoru! Myšlenka, která změní svět.

Fotografie: Wohnwagon