Žena zbožňuje svůj malý byt o výměře 7 m². O bydlení byl prý kvůli lokaci nesmírný zájem

Fotografie: Depositphotos

Sehnat dostupné bydlení v centru New Yorku rozhodně není snadná záležitost. Své o tom ví i tato mladá žena, která sice bydlí v kýžené lokalitě, ale na pouhých 7 m2.

Mladá učitelka žije v New Yorku a společně se svým psem obývá doslova miniaturní byt. Nemá v něm ani koupelnu. I přes to je ale spokojená, protože nejenže zde má všechno, co potřebuje ke svému minimalistickému životu, ale také výrazně ušetří.

Malinkatý byt, ale zato přímo na Manhattanu

Alaina původně žila v mnohem větším bytě, v něm jí ale končila nájemní smlouva. Musela se tedy rozhodnout, jaké budou její další kroky. Vrátí se zpět domů do Las Vegas? Nebo si najde jiné bydlení? V mezičase se zajímala o možnosti jiných pronájmů, ovšem nakonec se jí povedlo získat na první pohled stísněný byt. Byt o velikosti větší šatní skříně se honosí pouhými 7 metry čtverečními. Co je tedy na něm tak skvělého?

Byt, ve kterém Alaina žije se svým psem, je téměř v centru města, jež nikdy nespí. Nachází se totiž přímo na Manhattanu. Jeho dalším velkým plus je nízký pronájem, tedy alespoň co se výše běžných poplatků v New Yorku týče. Alaina měsíčně platí přibližně 14 000 Kč, což je skoro o 50 000 Kč méně, než se běžné pronájmy pohybují. A že je tento byt terno, potvrzuje to, že je o něj nesmírný zájem.

Když bydlení představuje výzvu

Alainin byt tvoří jedna místnost. U jedné stěny je kuchyňka s úložným prostorem, u další pak pohodlná pohovka, naproti níž je na stěně zavěšená televize. V případě potřeby lze gauč rozložit na menší lůžko. Alaina však spí přímo pod stropem, kam se do mezery o výšce několika desítek centimetrů vešla pouze matrace. Žena sem leze po strmých schůdcích, pod kterými má uložené oblečení.

Vytisknutý domov ve znamení nízkých nákladů: Krásný interiér by si měli moci dovolit i lidé v nouzi

Sociální zázemí Alaina v bytě nemá. Do koupelny a na toaletu tak chodí přes chodbu, kde má „svou“ sprchu a skříňku s toaletními potřebami. Uvádí, že se necítí nijak nepříjemně, když musí přecházet do koupelny a zpátky, neboť má se všemi sousedy dobré vztahy. Dále má Alaina ještě přístup na střechu nájemního domu, ve kterém žije. I zde tráví čas, když už si ve svém bytě připadá tak trochu stísněně.

Zdroj: Webniusy

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]