Za pomoci sousedů své ovdovělé matce přestavěla garáž, kde stařenka začala nový útulný život

Fotografie: Depositphotos

Z New Yorku do Los Angeles, z bytu do přestavěné garáže. Projekt, který uskutečnila jedna americká rodina, je opravdu originální. A ukazuje sílu rodinného pouta.

Rodina představuje v životě tu nejdůležitější hodnotu, kterou je potřeba chránit. Proto Monique Marshall po smrti partnera své matky neváhala. S manželem se pustila do rekonstrukce staré garáže s úmyslem z ní udělat pro svou maminku nové bydlení.

Svobodná matka v ulicích New Yorku

Jak sama Monique uvádí, své matce vděčí za všechno. Karin do USA přišla z Německa, nicméně už po velmi krátké době se z ní stala plnohodnotná newyorčanka. Rovněž si zde našla partnera a přivedla na svět dceru Monique. Po smrti partnera nicméně dceru vychovávala sama. Teprve později si našla nového partnera. Monique se pak přestěhovala do Los Angeles, kde založila vlastní rodinu.

Po téměř třech desetiletích, kdy matku s dcerou dělily stovky kilometrů, však přišel zlom. Karinin stávající partner zemřel a Monique bylo jasné, že svou matku v jejím vysokém věku nemůže nechat v New Yorku samotnou. Proto společně s manželem spojili síly se sousedy architekty a navrhli neotřelý projekt – proměnu garáže na funkční byt. A že něco takového může vypadat opravdu dobře, jste mohli číst už dříve na BydlímeÚtulně.

Prosluněné bydlení s výhledem na zahradu

Rodina si vzala půjčku ve výši 2,5 milionu a pustila se do přestavby. Domácnost pro Karin chtěli zachovat v hranicích necelých 30 m2, které objekt měl, aby nemuseli řešit byrokratické náležitosti spojené s případným zvětšením. I tak se nicméně nevyhnuli kopání a opravě základů, kvůli kterým rozpočet trochu nabobtnal. I přesto se pro web HomeHacks shodují, že každá koruna stála za to.

Chátrající domy odkoupil za necelých 80 000 Kč. Jejich obdivuhodnou rekonstrukci přijal jako osobní výzvu

I přesto, že dům vznikl v základech zaprášené garáže, bydlení působí vzdušně. Podařilo se to i díky volbě doplňků, jenž podle webu DůmAZahrada dělají hodně. Karin zde má na jednom prostoru malou kuchyni, dále jídelní kout, polici s knihami a gramofonovými deskami a pohovku. Stranou je pak postel a oddělená koupelna se sprchou.

Absolvent České zemědělské univerzity, který je již od malička velkým kutilem. V podstatě vše, co je možné najít v j... [Více o autorovi]